Maďarsko se dožaduje, aby „zbabělý“ vice-prezident EU rezignoval poté, co nazval kritiku Sorose „anti-semitismem“
13. května 2017 Redakce AC24 Ze světa 10482 0
thumbnail
Maďarsko požádalo o rezignaci prvního viceprezidenta Evropské komise Franse Timmermanse poté, co ministerského předsedu Viktora Orbána nazval antisemitou za kritiku miliardáře a kampanisty za masovou imigraci George Sorose. Maďarský vůdce v hněvivém projevu k Evropskému parlamentu v dubu 2017 Sorose obvinil ze „zruinování životů milionů Evropanů svými finančními spekulacemi.“ Tento finančník je v Británii nejlépe známý jako „muž co zlomil Bank of England“, kdy si nahrabala jeden a půl miliardy dolarů z těžkých sázek proti libře v roce 1992.
 

Nicméně tento bývalý holandský ministr zahraničí Timmermans řekl německým liberálním novinám Die Zeit, že souhlasí s tím, že tyto komentáře byli „anti-semitské“ a tvrdil, že se nad nimi „zhrozil“.

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó na tiskové konferenci v pátek v Budapešti kategoricky popřel toto viceprezidentovo obvinění, když vyslal rozhodnou a jednoznačnou odpověď:

„My jsme zavedli národní svátek vzpomínek na oběti Holocaustu, zrenovovali jsme řadu synagog nejen v Maďarsku, nýbrž i v sousedních zemích a z popírání Holocaustu jsme udělali trestný čin podle Trestního zákona,“ prohlásil.

„Nová maďarská ústava zaručuje Maďarským Židům bezpečnost jako součásti Maďarského národa a maďarská Židovská komunita může vždy počítat s úctou, přátelstvím a ochranou maďarské vlády.“

Oficiální tiskové prohlášení ministerstva zahraničí a obchodu popsalo Timmermansovy domněnky za „extrémní urážku Maďarska,“ a Szijjártó jasně řekl, že „když činitel EU smrtelně urazil členský stát v takovéto záležitosti, tak už nemá jinou volbu, než rezignovat na úřad.“

Szijjártó rovněž řekl, že pronesením svých poznámek v interview s německým mediálním kanálem hned po proslovu ministerského předsedy Orbána k Evropskému parlamentu, „když na to nemohl nikdo z maďarské vlády okamžitě odpovědět,“ se první viceprezident zachoval zbaběle.

Tento ministr dal jasně na srozuměnou, že Budapešť má se Sorosem těžký spor, ale trval na tom, že ten „nemá absolutně nic společného s původem nebo náboženstvím George Sorose.“

„Všechno toto je o skutečnosti, že Geogre Soros prostřednictvím svých organizací skrytých zrakům veřejnosti umístěných v Maďarsku utrácí nekonečné peněžní částky podporou ilegální imigrace,“ řekl 15. dubna Orbán Magyar Idök.

„Aby protlačil své zájmy, tak platí četné lobbyistické organizace operující pod pláštíkem občanské společnosti. Udržuje pravidelnou síť svých vlastních agitátorů, svých vlastních médií, stovky lidí a i svou vlastní univerzitu. Chce udržovat nátlak na Maďarsko: na zemi, která očekává, že i takoví, jako George Soros budou dodržovat její zákony.

„Věřím, že George Sorose nesmíme podceňovat: je to mocný miliardář s nesmírným odhodláním, který, když přijde na jeho zájmy, nerespektuje ani Boha, ani člověka. My chceme chránit Maďarsko, a tak se musíme pustit i do tohoto zápasu.“

Zdroj: breitbart.com

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor