„Nejchudší prezident světa“ naléhá na národy světa, aby daly George Sorose na černou listinu
13. května 2017 Redakce AC24 Ze světa 87677 0
thumbnail
Bývalý urguguayský prezident Jose „Pepe“ Mujica, známý jako nejskromnější prezident světa, naléhal na veřejnost celého světa, aby odmítla politiky rozvracení George Sorose a naléhal na politiky, aby tohoto globalistického miliardáře dali na černou listinu. Mujica často popisovaný jako „nejchudší prezident světa“ kvůli svému odhodlání žít jako normální člověk odešel z úřadu do důchodu v roce 2015, když po sobě zanechal stabilní ekonomiku a míru schvalování veřejností na 70 procentech – což v tak turbulentním regionu není zrovna malý úspěch.

 

 
 
 

Když se Mujicy ptali, jakou radu by dal politikům a světovým vůdcům, tak řekl, že by jim poradil, aby „žili jako většina“, aby tak zůstali ve styku s reálnými problémy, které lidé mají, a aby odmítli globalistickou vizi George Sorose.

„V Sorosově vizi není žádná budoucnost, žádná budoucnost, ve které by stálo za to tak jako tak žít,“ radil tento bývalý prezident.

Mujica i poté, co byl zvolen do nejvyššího úřadu v zemi, nadále žil prostý život a věnoval každý měsíc 90 procent svého prezidentského platu na charitu. Mujicův příklad je v příkrém kontrastu se Spojenými státy, kde politici včetně průměrných poslanců Kongresu berou před 1 milion dolarů a kdy bývalý ředitel FBI Comey bral 11 milionů, a kde mají korporace, pokud jde o přispívání na politické kampaně, skoro ta samá práva jako jednotlivci.

Uruguayský Jose Mujica dorazil k volebnímu středisku ve svém milovaném Volkswagenu Brouku. Tomuto bývalému prezidentovi za jeho ikonické auto nabídli 1 milion $, což jsou peníze, o kterých řekl, že je dá na charitu.

„Červený koberec pro lidi, kteří hrají tuhle hru,“ řekl Mujica napodobující hráče na flétnu. „Všechny tyhle věci jsou feudální přežitky. A tenhle personál, co obklopuje prezidenta je něco jako někdejší dvůr.“

Mujica vysvětlil, že nemá nic proti bohatým lidem jako takovým, ale že si nemyslí, že při zastupování zájmů většiny odvedou lidé, kteří jsou bohatí, dobrou práci.

Tento bývalý uruguayský vůdce v interview s CNN en Español kritizoval světové vůdce, že opravdu nereprezentují lidi.

„Vynalezli jsme tuhle věc zvanou zastupitelská demokracie, o níž říkáme, že je to většina, co v ní rozhoduje,“ řekl Mujica CNN. „Já mám ale dojem, že my (hlavy států) bychom měli žít jako většina a ne jako menšina.“

„Nejsem proti lidem, co mají peníze, kteří milují peníze, kteří šílí po penězích,“ řekl Mujica. „Ale od politiky bychom je měli oddělit. Musíme lidi, co peníze milují příliš, držet dál od politiky, ti jsou v politice nebezpeční… Lidé, kteří milují peníze, by se zaprodali průmyslu, komerci, jen aby znásobili bohatství. Ale politika je zápas o štěstí všech.“

Když se ho ptali, proč jsou bohatí lidé špatní zastupitelé chudých, Mujica řekl: „Mají sklon pohlížet na svět ze své perspektivy, což je perspektiva peněz. I když fungují s dobrými úmysly, tak je perspektiva, kterou vidí svět, život, svá rozhodnutí, informována z hlediska bohatství. Žijeme ve světě, v němž se očekává, že většina bude vládnout, takže musíme zkoušet svou perspektivu opřít o většinu, ne o menšinu.“

Mujica se stal proslulým odmítáním symbolů bohatství. V květnovém interview v komentářích pro španělskou televizi pronesl káravé komentáře proti kravatám, které se začaly nakažlivě šířit.

„Ta kravata je zbytečný kus hadru, co ti škrtí krk,“ řekl Mujica během interview. „Jsem nepřítel konzumerismu. Kvůli tomuhle hyperkonzumerismu zapomínáme na základní věci a plýtváme lidskými silami na frivolnosti, které mají jen málo společného s lidským štěstím.“

Teď žije na malé farmě na kraji hlavního města Montevideo se svou manželkou uruguayskou senátorkou Lucií Topolanskou a jejich třínohou fenkou Manuelou. Řekl, že zavrhl materialismus, protože ten by ho obral o čas, aby si mohl užít svých vášní jako péči o svou květinovou farmu a venkovních prací.

„Nemám ruce prezidenta,“ řekl Mujica CNN. „Jsou dost upracované.“

Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor