Australské školy pomáhají žákům změnit si pohlaví i bez souhlasu rodičů
12. května 2017 Redakce AC24 Ze světa 6931 0
thumbnail
Školy po celé Austrálii rozbíhají nový kontroverzní systém, který učitelům umožní, aby dětem pomáhaly změnit si pohlaví i bez povolení jejich rodičů. Kolem 300 škol podepsalo politiku „Bezpečnějších škol“, která dětem od věku šesti let umožní změnit si pohlaví, i kdyby s tím jejich rodiče nesouhlasili. ...

 

 
 
 

Heast.com hlásí: Do toho patří kapitoly, které uvádí, že nepovažují svolení rodičů za nezbytnou součást rozhodování, když si děti přejí změnu.

Tato směrnice praví: „Mohlo by být možné u studentů uvažovat o předčasném prohlášení za dospělé, a ti by pak mohli učinit toto rozhodnutí i bez souhlasu rodičů.“

Nespecifikuje se v tom, v jakém věku by to mohlo být vhodné.

Dokument se uchyluje k návrhu možných akcí, k nimž lze přikročit, včetně změny pohlaví v evidenci školy, změny jejich rodu při komunikaci, změny jejich uniforem a jejich přesunutí do jiných skupin ve sportovních týmech a školních táborech, aby to vyhovovalo takové identitě, jakou preferují.

Tento dokument už podepsalo nejméně 290 škol, z nichž více než 95 jsou základní školy vzdělávající ty nejmladší žáky v zemi.

V posledních letech se stát Victoria stanovil horkým ohniskem genderové politiky ve školách.

Heat Street předtím už referoval o tímto státem dotované brožuře, „OMG já jsem trans,“ rozdávané školním dětem, aby je povzbuzovala podstoupit chirurgii k změně pohlaví.

Tato brožura vysvětluje, že pohlaví je „malý kousek papíru“ a je zcela na svobodném výběru, než je pak přivede k dostupnosti hormonální terapie a chirurgie.

Úřady ve Victorii rozšířily své učení o genderové politice už i na předškoláky.

Před šesti týdny Heat Street referoval, že Victoria rozjíždí výukový program pro učitele školek zaměřený na vykořenění sexistického chování u dětí už od čtyř let.

Tento projekt za mnoho milionů dolarů je zaměřen na to, aby učitele vybavil „přístupy bránícími zaujatosti“, aby ty děti, které ve třídách „prosazují sexistické hodnoty, názory a postoje,“ v tomto počínání zastavili a spolu s tím zajistili, že budou číst a počítat.

Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor