Šerif Clarke slibuje, pokud z něj Trump udělá příštího ředitele FBI, tak že zavře Hillary Clinton
11. května 2017 Redakce AC24 Ze světa 10686 0
thumbnail
Šerif Clarke slíbil, že udělá-li z něj Trump příštího ředitele FBI, tak hned zavře Hillary Clinton. Prezidentem Trumpem upřednostňovaný šerif tweetnul tento slib v úterý večer poté, co byl James Comey vyhozen z místa ředitele FBI, což vyvolalo zuřivé spekulace ohledně toho, kdo je nachystán tuto roli plnit. Je to tak vážná mela, že je čas hodit klobouk do ringu.
 

Šerif Clarke se přidává ke kongresmanovi Trey Gowdymu jako další populární favorit k náhradě zneuctěného Jamese Comeye, ukázaly v úterý Twitterové ukazatele popularity na míře schvalování obou kandidátů veřejností.

Ať si ale Trump vybere kteréhokoliv kandidáta, tak to bude pro Hillary Clinton záruka bezesných nocí, jelikož s nástupem ředitele FBI dbalého spíše zákona, pořádku a spravedlnosti než kamarádíčkovské ochrany korupce, se to dlouho očekávané stíhání za její zločiny začíná vážně rýsovat.

Jak řekl Alexander Hamilton: „Opovržení zákonem je široká dálnice k anarchii,“ a ani Clark, ani Gowdy nejsou fanoušky anarchie.

Skutečností je, že skandály s emaily Hillary Clinton a s Nadací Clintonů zase plní zprávy, což budou nejspíš i v nadcházejících letech. Ministr spravedlnosti Jeff Sessions při svém potvrzujícím slyšení řekl, že se oprošťuje od slibů jakýchkoliv vyšetřování týkajících se Clintonů.

A ač prezident Donald Trump řekl, že by radši Hillary Clinton nebo Nadaci Clintonů nevyšetřoval, tak to neznamená, že na stíhání nikdo nepracuje.

Washington Times referuje: Rozhodnutí (které, jak to vypadá, nebylo ještě učiněno) o nepokračování ve vyšetřování vyvolává nejméně tři obavy:

1)Rozhodnutí, zda by někdo měl být stíhán, není přeci normálně na prezidentovi. Tohle je práce „systému“.

„Ten výraz systém“ může někomu připadat beztvarý, ale ve skutečnosti je „systém“ tím, co nazýváme „vládou zákona“. A vláda zákona není jen nějaký odtažitý pojem, ve kterém se hrabou právníci a koumáci nad veřejnou politikou. Vláda zákona je nejspíš tím nejdůležitějším koncept vlády, jaký máme – dokonce ještě daleko důležitějším než demokracie. Vláda zákona povznáší i ty nejslabší občany na úroveň těch nejmocnějších.

2)Zrušení tohoto případu vznáší otázky ohledně spravedlnosti.

Spravedlnost může vypadat jako prchavý pojem, ale i tak nám obvykle dojde, že nám chybí, když ji dost nevidíme. Pravdou je, že ne vždy je možné být spravedlivý. Občas je nezbytné být trochu benevolentní. Ale v tomto případě existuje spousta lidí, kteří spáchali daleko méně, než už se ukázalo, že provedla paní Clitonová, a ti za to potrestáni byli. Proč oni by za to měli platit, když ona ne? Ta odpověď, že život přeci není úplně spravedlivý, není moc uspokojivá.

3)Nebezpečí číhající za oponou tohoto vyšetřování.

Kdo ví, do jakých špinavostí byla Nadace Clintonů zapojena? Odpovědí je: Hodně lidí to ví – ta sousta lidí, co už to vyšetřovala. Ti vědí spoustu věcí. A je téměř nemyslitelné, že by z toho nedocházelo k únikům. Ty úniky by ztrapnily úplně stejně Donalda Trumpa za to, že nechal paní Clintonovou tomu uniknout, úplně stejně, jako by ztrapnily paní Clintonovou – přičemž se vždy předpokládá, že Clintonovou lze ztrapnit pořádně.

Skutečností je, že ti vedoucí kandidáti na ředitelování FBI jsou strašně natěšení Hillary Clinton stíhat a pohnat ji i s jejími kamarádíčky před spravedlnost.

 

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor