Chcete-li znát pravděpodobný výsledek francouzských prezidentských voleb příští měsíc, stačí se jen podívat, jak reagovaly trhy. Jak euro, tak francouzské trhy dramaticky povyskočily. Ale to nemá nic společného se silou sklerotické, přeodborovatělé, státistické, přehnaně zdaněné, neproduktivní francouzské ekonomiky za tím, čili ve skutečnosti nic s budoucností již zatraceného eura.
Je to prostě věc těch od status quo, co si vydechli úlevou, že to přeci jen zase bude pokračovat jako business jako obvykle, takže kandidát Establishmentu Emmanuel Macron je teď prohlášen za dopředu jasného vítěze francouzských prezidentských voleb, zatímco jeho rivalka Marine Le Pen je, jak vás Establishment ujistí, naprosto bez šancí.
Ale co Brexit. Ale co Donald Trump… To bylo stejné.
Kdepak: Mám obavy, že v tomto případě tyto argumenty nefungují. Ano, je pravda, že svět se zmítá v porodních bolestech revoluce, v níž je globalistická elita pomaličku svrhávána populistickými a nacionalistickými rebely. Ve Francii k tomu ale ještě nedošlo – v této zemi, jejíž politický systém je spíše ve stylu Putinova Ruska nebo Erdoganova Turecka nebo nějakých afrických zapadákovů s doživotními prezidenty, o tom nelze uvažovat, jako kdyby ta země patřila mezi liberální demokracie.
A proto Emmanuel Macron v prezidentském klání zvítězí, protože francouzským Establishmentem bylo dávno předem rozhodnuto, že on je tou nejméně strašnou z nejhorších možných voleb mezi kandidáty, co jsou k dispozici.
Ta skutečnost, že ten chlap je úplně prázdný – slizký jak ti prodejci se slizounstvím naolejovaného hada s vítězoslavným úsměvem a pěkným oblečkem – který vůbec nic nemyslí vážně, že by třeba nějak řešil ohromné sociální a ekonomické problémy Francie, ta mu naopak pomáhá, ne že by byla na závadu.
Emmanuel Macron je levičácký Mandžuský kandidát francouzského establishmentu.
Navštěvoval jednu z nejelitnějších francouzských škol, kde byl cvičen pro službu ve veřejné správě, kde v roce 2004 promoval. V jeho životopise stojí, že v roce 2007 sloužil jako náměstek šéfa Komise ke zlepšení francouzského hospodářského růstu vedené Jacquesem Attalim, to Macronovi bylo 29. Ale ta komise nebyla sestavena dříve než v roce 2008. Je s tím tedy zjevně trocha počtářských potíží. Zpráva této komise byla nesmírně kritizována kvůli svým návrhům ‚znovu spustit imigraci‘ a ‚otevřít hranice‘ … Atalliho kvůli ní zesměšňovali a vysmívali se mu jako ‚globalistovi‘.
Zní vám to jako u někoho, koho už znáte?
Macron tedy tuto Komisi, která byla v září 2010 dána k ledu, opustil, aby pracoval pro banku Rothschilds & Cie Banque, kde se přes noc stal milionářem, když pracoval na převzetí potravinářské části Pfizer pod Nestle, což bylo uzavřeno roku 2012. Také Nestle je klientem Rothschildů. A to Macron ještě s nějakým přebíráním společností a jejich fúzemi neměl nejmenší zkušenost…
Co člověk udělá, když někde přes noc vydělá miliony? Je jasné, že z toho odejde.
Takže tehdy odešel od Rothschildů, aby pracoval nejdříve jako náměstek tajemníka Elysejského paláce a nakonec v roce 2014 jako ministr hospodářství, průmyslu a digitálních dat, kde sloužil 18 měsíců, než začal kandidovat na prezidenta. Nazval bych to jako trochu přehnaně urychlený vzestup s nepatrnou až žádnou politickou zkušeností nebo protřelostí businessem.
A opravdu.
Zprávy, že Macron je závanem čerstvého vzduchu, který transformuje francouzskou politiku, by těžko mohly být ještě dále od pravdy. Macron je vyškolenec – liberální elitář skrz naskrz, žijící ztělesnění francouzského Hlubokého státu.
Tak jak mohlo tohle zjevně izolované individuum bez peněz všechno tohle dokázat během tak krátké doby? Je tedy jasné, že Macron měl mocné podporovatele za scénou a klíč k tomu může spočívat v jen málo diskutovaném faktu, že byl před pár lety zjištěn jako člen ‚les Gracques‘ – zdiskreditované centro-levicové nátlakové skupiny volně naplňované z řad vlivných ředitelů a mandarínů veřejné správy. Jsou to jacísi pro-tržní socialisté, kteří už dávno zlomili hůl nad Socialistickou stranou. Mnozí z nich jsou jako on vystudovaní na té státistické škole ENA a každičký krok v Macronově kariéře mohli diktovat právě oni. Macron vyčíhnutý jako brilantní a okouzlující studen mohl být nejdříve vypuštěn na prestižní státní Finanční inspektorát, pak byl přeložen k Rothschildům, aby nabyl nějakou zkušenost z businessu (a také nějakou podporu bohatstvím), aby byl pak umístěn jako časovaná bomba do Hollandovy předsunuté kanceláře, kde tikal tak dlouho, dokud nemohl být přesazen do srdce Vallsovy vlády. Loni v srpnu nakonec už vybuchl a zahájil aktivitu přesně v tom momentě, kdy Hollandovi, Vallsovi a celé socialistické prezidentské kampani způsobil největší škodu. Macronův vzestup nese všechny příznaky klasické skryté operace té jeho školy ENA, k jaké jsou ti všude nasazení eňáci připravovaní, když ti vůdčí byrokraté této země jsou právě pro něco takového cynicky na ENA cvičeni.
Stejně jako Obama i on se dostal tam, kam se vyšplhal, protože to tak naaranžoval Systém. Uvažte např., jak bezohledně byl zničen ten nejlepší z prezidentských kandidátů – Thatcherista Fillon – nasazením celé aliance z vlády, Hlubokého státu a justice.
Hned pár dnů po vítězství v republikánských primárkách, bylo proti kdysi nejnebezpečnějšímu protivníkovi Macrona Francois Fillonovi zahájeno vyšetřování, že svou ženu a děti nastrčil na státní výplatní pásku s nedostatečnými důkazy, že by pro něj dělaly nějak moc práce, pokud vůbec nějakou.
Důkazy proti Fillonovi zjevně pocházely přímo z tajné buňky uvnitř ministerstva financí, z kabinetu Noir, co má přístup jak daním Fillona, tak jeho waleské manželky Penelope. A tyhle dokumenty si našly cestu na vyšetřovací magistrát, který s nimi udeřil. Jen naivka by si mohl myslet, že ten magistrát nebyl nijak motivován politickými sympatiemi, zvláště uvážíme-li, že jejich odbory sestavily seznam nepřátel z řad pravicových politiků, na které je nutno se zaměřit, aby je šlo stíhat, a dokonce vystavili jejich obrázky na zdi svého pařížského ústředí.
Ač si mnozí Francouzi – a zvláště pak globální komentátoři – zjevně myslí, že se právě vyhnuli smrtelnému nebezpečí, když přeci jen nebudou mít „krajně pravicového“ prezidenta, tak stejně nemají moc důvodů k oslavám.
Vše, čeho Francie dosáhla, je záruka zvolení údržbáře pokračování prezidentství toho ubožáčka Hollanda se zárukou, že její probíhající úpadek bude nerušeně pokračovat. Její průmysl bude stagnovat; její sociální nepokoje se zintenzivní; ještě více jejích občanů bude zavražděno doma vypěstovanými teroristy; její ekonomika se začne propadat; ta země, která bývala údajně nejcivilizovanější a nekrásnější a nejvytříbenější na celém světě, se propadne do ještě hlubšího chaosu, odpornosti a zoufalství.
Salut, President Macron. Adieu, la France.
Zdroj: breitbart.com