BBC tvrdí, že „válka memů“ by mohla francouzské volby zmanipulovat k vítězství Le Pen
20. dubna 2017 Redakce AC24 Ze světa 5945 0
thumbnail
BBC spustila na internetu a v rádiu série segmentů tvrdících, že „do Francie se přestěhovala velká válka memů,“ čímž poukazuje, že internetové žertíky by mohly francouzské volby vychýlit ve prospěch Národní fronty stejně, jako to podle tohoto vysílače prý zmanipulovaly ve prospěch Trumpa a Brexitu v Británii a v Americe. „Skupina anonymních klávesnicových válečníků, kteří tvrdí, že pomohli Donaldu Trumpovi vybojovat prezidentství, přesunula svůj boj do Evropy a pokouší se pomoci ke zvolení pravicové vůdkyně Francie,“ píše se v popisu tohoto rádiového programu.
 

„V roce 2016 se z účtů v USA a v Británii začaly šířit politicky a rasově zabarvené memy a symboly,“ začíná doprovodné video od BBC zavalující Facebookové stránky.

„Krajně pravicoví aktivisté tvrdí, že výsledky amerických prezidentských voleb ukazují jejich vliv,“ tvrdí tento film.

Hlasatel BBC říká, že ty memové „aktivity“ se v listopadu 2016 po zvolení prezidenta Donalda J. Trumpa záhadně „zastavily“ s tím, že „ty samé účty“ se znovu aktivovaly v lednu 2017 a tentokrát „útočí na Francii.“

Podle BBC tato „operace“ zatím vygenerovala 50 000 tweetů s tím, že pravicoví aktivisté organizují on-line herní chatovací místnosti stejně, „jako jejich americké protějšky.“

O možnosti, že ty memy jsou pouze důsledkem činnost neorganizovaných a neprovázaných jednotlivců, kteří se na internetu jen baví, se vážně neuvažuje.

„Symboly ‚Velké války memů‘ se přesunuly do Francie. Ale jejich vliv zatím ještě nešlo kvantifikovat,“ uzavírá to tento film.

BBC se moc nesnažila vysvětlit, jako moc by takové memy mohly ovlivnit volby, jinak než náznaky, že jich pravicoví politici využívají, aby se „propojili“ s mladými voliči.

Jak příklad se uvádí viceprezident za Národní frontu a poradce Marine Le Pen Florian Philippot, který také na svém YouTube kanálu využil memu. Na konci videa spouštěl mem ‚Risitas‘ čili ‚španělsky se chechtajícího chlapíka‘, čehož využívali jak levicoví, tak pravicoví aktivisté.

Mluvčí pana Philippota reagoval na inzultace BBC, že používání tohoto memu by mohlo být rasistické. „El Ristas není symbol s jakoukoliv rasistickou konotací, který by odrážel krajně pravicovou ideologii. Je jen legrační,“ řekl.

Zdroj: breitbart.com

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor