Google dodavatelům dává instrukce, aby potlačovali ve vyhledávání alternativní média
20. dubna 2017 Redakce AC24 Ze světa 5497 0
thumbnail
Uniklé dokumenty Googlu odhalují plány tohoto giganta vyhledávacích enginů na cenzurování a potlačování alternativních médií, aby se neobjevovala ve výsledcích vyhledávání. Podle dokumentů získaných Mikem Cernovichem, dal Google Inc. subdodavatelům instrukce, aby dávali článkům pocházejícím z konspiračních webových stránek a alternativních médií nízké hodnocení relevance, aby tak byly vytlačeny z výsledků vyhledávání.
 

Email rozeslaný všem dodavatelům konkrétně žádal, aby všichni pracovníci uměle dávali InfoWars.com hodnocení jako „nízké kvality“ a „nevěrohodné“.

Infowars.com hlásí:

Podle uniklých dokumentů od dodavatele Googlu nesmí být ruský prezident Vladimir Putin, bývalý americký kongresman Ron Paul a syrský prezident Bašar Asad považováni za platné zdroje, které by se mohly citovat ve zpravodajské reportáži.

Nedávný článek Infowars rozsáhle referoval o komentářích pronášených syrským vůdcem Bašar al Asadem při interview s Agence France-Presse z 13. dubna.

Video Asad říká, syrský chemický útok byl vyfabrikovaný:

V tomto interview převzatém ze Sky News Assad vehementně popíral, že by snad provedl útok chemickými zbraněmi, z něhož byl jeho režim obviňován, a naznačoval, že by to také mohl být útok pod falešnou vlajkou.

Infowars citovala i podobné náhledy odrážející se i u ruského prezidenta Putina… a zrovna tak i bývalého amerického kongresmana Rona Paula.

Ale uniklé dokumenty ukazují, že dodavateli Googlu nařídili, aby hodnotil články Infowars jako „nízké, nanejvýš střední“ bez ohledu na jejich obsah a uváděla náš nedávný článek o Asadovi jako zářný příklad.

„Toto je zpravodajský článek od Infowars,“ uvádí snímek obrazovky z výcvikové příručky pro dodavatele, jak provádět hodnocení kvality stránky. „Při zvažování kvality článku byste měli přihlížet, odkud článek pochází. Jakou to má reputaci a jak může ta reputace ovlivnit každodenní reportáže?“

U dodavatele se dále stanovuje, že „přijatelná“ míra hodnocení pro obsah Infowars je od „nízké do střední“ s dodatkem, že když je „střední“, tak to je „štědře“ přijatelné, protože uživatelé vyhledávacích enginů by mohli hledat i alternativní zdroje informací.

Příručka dále odlišuje referování o Asadově komentářích od Infowars a od CNN, o které tvrdí, že to je přeci „populární zdroj zpravodajství, který o této události referuje do hloubky a jde převážně o poctivé reportáže.“

„V porovnání s tím, je článek Infowars jen zkratkovitý a zmiňuje prohlášení jen z takových zdrojů, které ve skutečnosti nejsou moc standardní jako Putin, bývalý kongresman Ron Paul a dokonce i Asad sám, které zjevně prosazují stejné náhledy, jaké tato stránka předtím zastávala, což je přinejmenším ošemetné.“

Takže už tohle nebudeme moci vyhledat?

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor