Uniklé dokumenty Googlu odhalují plány tohoto giganta vyhledávacích enginů na cenzurování a potlačování alternativních médií, aby se neobjevovala ve výsledcích vyhledávání. Podle dokumentů získaných Mikem Cernovichem, dal Google Inc. subdodavatelům instrukce, aby dávali článkům pocházejícím z konspiračních webových stránek a alternativních médií nízké hodnocení relevance, aby tak byly vytlačeny z výsledků vyhledávání.
Email rozeslaný všem dodavatelům konkrétně žádal, aby všichni pracovníci uměle dávali InfoWars.com hodnocení jako „nízké kvality“ a „nevěrohodné“.
Infowars.com hlásí:
Podle uniklých dokumentů od dodavatele Googlu nesmí být ruský prezident Vladimir Putin, bývalý americký kongresman Ron Paul a syrský prezident Bašar Asad považováni za platné zdroje, které by se mohly citovat ve zpravodajské reportáži.
Nedávný článek Infowars rozsáhle referoval o komentářích pronášených syrským vůdcem Bašar al Asadem při interview s Agence France-Presse z 13. dubna.
Video Asad říká, syrský chemický útok byl vyfabrikovaný:
V tomto interview převzatém ze Sky News Assad vehementně popíral, že by snad provedl útok chemickými zbraněmi, z něhož byl jeho režim obviňován, a naznačoval, že by to také mohl být útok pod falešnou vlajkou.
Infowars citovala i podobné náhledy odrážející se i u ruského prezidenta Putina… a zrovna tak i bývalého amerického kongresmana Rona Paula.
Ale uniklé dokumenty ukazují, že dodavateli Googlu nařídili, aby hodnotil články Infowars jako „nízké, nanejvýš střední“ bez ohledu na jejich obsah a uváděla náš nedávný článek o Asadovi jako zářný příklad.
„Toto je zpravodajský článek od Infowars,“ uvádí snímek obrazovky z výcvikové příručky pro dodavatele, jak provádět hodnocení kvality stránky. „Při zvažování kvality článku byste měli přihlížet, odkud článek pochází. Jakou to má reputaci a jak může ta reputace ovlivnit každodenní reportáže?“
U dodavatele se dále stanovuje, že „přijatelná“ míra hodnocení pro obsah Infowars je od „nízké do střední“ s dodatkem, že když je „střední“, tak to je „štědře“ přijatelné, protože uživatelé vyhledávacích enginů by mohli hledat i alternativní zdroje informací.
Příručka dále odlišuje referování o Asadově komentářích od Infowars a od CNN, o které tvrdí, že to je přeci „populární zdroj zpravodajství, který o této události referuje do hloubky a jde převážně o poctivé reportáže.“
„V porovnání s tím, je článek Infowars jen zkratkovitý a zmiňuje prohlášení jen z takových zdrojů, které ve skutečnosti nejsou moc standardní jako Putin, bývalý kongresman Ron Paul a dokonce i Asad sám, které zjevně prosazují stejné náhledy, jaké tato stránka předtím zastávala, což je přinejmenším ošemetné.“
Takže už tohle nebudeme moci vyhledat?