ISIS provedla během několika dnů už svůj druhý chemický útok a nyní média mlčí
18. dubna 2017 Redakce AC24 Ze světa 21367 0
thumbnail
Německá kancléřka Angela Merkelová se minimálně dvakrát kvůli informacím o teroristických hrozbách obrátila na britské tajné služby a ignorovala německou rozvědku. Informuje o tom časopis Focus. Podle časopisu taková situace v německých tajných službách vyvolává nevoli. „Za 12 let na pozici kancléře Merkelová ani jednou nepřišla na pravidelný každotýdenní brífink prezidentů německých bezpečnostních orgánů," oznámil Focusu vysoce postavený zdroj ve vládě Německa.
 

ISIS použila už podruhé během dvou dnů chemických zbraní, když se tyto džihádistické síly pokusily odrazit postup sil irácké vlády v Mosulu.

K tomuto chemickému útoku došlo v nedávno osvobozené oblasti Mosulu a ten tím poskytl zase další důkazy zesměšňující tu oficiální povídačku ohledně syrského plynového útoku protlačovanou Západními médii mainstreamu.

V rozporu s tím, co tvrdí Bílý dům a média mainstreamu, neexistuje žádný důkaz, že by snad syrský útok provedly Assadovy síly.

Média mainstreamu ten fakt, že ISIS chemické zbraně vlastní a má za sebou historii jejich užívání v Iráku a v Sýrii, neustále zakrývají.

Nejde o nic jiného než o postup establishmentu s pokukováním po očku po změně režimu v Sýrii.

Kdyby se Americkému lidu řeklo, že v regionu chemických zbraní používají skupiny rebelů včetně ISIS, tak by establishment nemohl nasazovat tu svou povídačku, že „Assad má chemické zbraně musí být tudíž svržen,“ kterou v poslední době protlačovali se stupňující se zuřivostí.

Ty dva chemické útoky ISIS v posledních dvou dnech dokazují, že Assad s Putinem měli pravdu – a jsou to ti džihádističtí rebelové v Sýrii, kteří se pokouší svrhnout suverénní vládu, kdo za tento útok odpovídají.

Není to Assad, který z pozice vojenské převahy rebely vyhání ze své země.

Mediální zatmění

Všimněte si rozdílu v mediální reakci po tomto chemickém útoku a po plynovém útoku v Sýrii. Média mainstreamu jsou téměř ticho. Většina o těchto hrůzách nereferuje, protože se jim to nehodí kvůli jejich povídačce.

Pro ty, kdo by to snad nevěděli, ISIS podporuje Saúdská Arábie, Katar, Turecko a USA. Těchto džihádistů se využívá jako zástupných armád v regionu k destabilizace Assadovy vlády a k vynucení změny režimu.

Ač tuto zprávu mainstreamová média potlačují, že o ní krátce referovala Associated Press: Mluvčí Spojeného operačního velitelství v Iráku v neděli řekl, že Islámský stát na vládní vojska v západním Mosulu zaútočil určitým typem plynu, což byl už druhý takový útok v posledních dnech.

Brigádní generál Yahya Rasool řekl, že v důsledku nedělního útoku utrpělo šest vojáků dýchacími potížemi a ti jsou ošetřování v polní klinice. Probíhá vyšetřování, jaký typ plynu byl přitom využit.

K tomuto útoku došlo den poté, co irácký vojenský činitel řekl, že militanti ISIS provedli plynový útok ve čtvrti al-Abar v západním Mosulu.

Dva vojenští důstojníci říkají, že pro případ budoucích útoků se vojskům distribuují masky a další zařízení. Mluvili anonymně, jelikož nejsou s médii oprávněni mluvit.

Tisková agentura AhluBayt hlásí, že rakety ISIS byly naplněny chlórem a vypáleny na čtvrť al-Abar.

Důstojníci irácké Federální policie řekli Reuters, že v sobotu byly vypáleny chemické zbraňové látky z okrsků Urouba a Bab Jadid.

V této oblasti kontrolované extremisty uvízlo asi 400 000 lidí, zatímco irácké síly pomaličku postupují s osvobozováním zbytku města od džihádistů.

Zahajovací operace k osvobození tohoto druhého největšího města Iráku začala přesně před šesti měsíci, tj. 16. října.

Poté, co v průběhu letošního roku zabezpečili východní část této megapolis, se očekává, že se boje v hustě obydleném západním Mosulu stanou pro irácké síly těžkým oříškem, neboť úzké uličky ani hlavní ulice neumožňují průjezd obrněných vozidel a tanků.

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor