Americký útok Matkou všech bomb zabil 500 pákistánských vojáků, tvrdí indické úřady
16. dubna 2017 Redakce AC24 Ze světa 18018 0
thumbnail
Indické úřady tvrdí, že při nedávném útoku Matkou všech bomb v Afghánistánu bylo zabito přes 500 pákistánských vojáků. Zatímco američtí činitelé říkají, že ta ohromná ne-jaderná puma zabila 90 militantů Islámského státu, tak indické úřady říkají, že ta navíc zabila i 500 pákistánských občanů (poskytujících v této oblasti podporu operativcům ISIS). Zerohedge.com hlásí:
 

One India hlásí, že oblast útoku byla pod kontrolou Islámského státu chráněného Pákistánskou armádou, říkají zdroje.

Operace byla v součinnosti s útvary Afghánské armády 201 Selab a útočila na jeskyně a tunely, které IS využívala jako úkryty. Teď už je jasné, že operativce IS v Afghánistánu podporoval Pákistán, potvrdily oficiální zdroje.

Indické agentury, které spolupracují se svými afghánskými protějšky, se dověděly, že v této oblasti nežijí žádní civilisté. Je tam ohromný počet loutek propojených zpravodajství, které ochraňují operativce IS. Tato americká akce přišla v době, kdy v Afghánistánu došlo ohromnému posílení sil IS.

Indické agentury říkají, že Pákistánská armáda a tajná služba ISI se o tyto operativce starají. Celá ta bombardované oblast byla pod kontrolou činitelů ISI podporujících IS, řekly tyto zdroje. Dopad této bomby byl tak obrovský, že vybila nejméně 500 Pákistánců a zhruba stejný počet operativců IS.

Ale vypadá to, že ač Indie je výsledkem amerického bombardování potěšena, ne všichni ostatní její radost sdílí. Reuters hlásí, že bývalý afghánský prezident Hamid Karzai v soboru obvinil svého následníka ze spáchání zrady, když americkým vojskům tuto největší kdy použitou konvenční bombu dovolil v operaci proti militantům Islámského státu v Afghánistánu použít.

Karzai, který se zapřísáhl „vzdorovat Americe“ zůstává značně vlivnou osobností uvnitř afghánského většinového etnika Paštúnů, ke kterému patří i prezident Ashraf Ghani. Jeho silná slova by mohla signalizovat širší politický vzdor, který by mohl americkou vojenskou misi v Afghánistánu ohrozit.

„Jak jsme mohli Američanům dovolit bombardovat svou zemi zařízením odpovídajícím atomové bombě?“ řekl Karzai při veřejné události v Kábulu, během níž zpochybňoval Ghaniho rozhodnutí. „Jestli jim tohle vláda povolila provést, tak je to hrozné a dopustila se tím vlastizrady.“

„Já se rozhodl Ameriku ze své země vypudit,“ řekl. „Tato bomba nejenže byla porušením naší suverenity, ale byla i projevem přezíravosti k naší zemi a k jejímu životnímu prostředí, a bude mít i škodlivé dopady táhnoucí se celé roky.“

Ghaniho úřad řekl, že úder byl v úzké koordinaci mezi afghánskými a americkými silami, a na Karzaiho obvinění odpověděl prohlášením tvrdícím:

„Každý Afghánec má právo vyslovit svůj názor. Toto je země svobody slova.“

Reakce veřejnosti na čtvrteční útok byla smíšená, kdy někteří obyvatelé z blízkosti afghánská a americká vojska za tento výbuch vychvalují, že tím militanty Islámské státu zahnali zpět.

Zdroj: zerohedge.com

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor