Tvrdá realita: Matka všech bomb zničila tunely, které postavila CIA
14. dubna 2017 Redakce AC24 Ze světa 21766 0
thumbnail
Superničivá Matka všech bomb shozená na Afghánistán tam zničila tunely financované v 80. letech CIA, jak vyplývá z informací obsažených ve starém článku New York Times (NYT), který ve čtvrtek vystavila WikiLeaks. Pamatujte na časy, kdy měla i média mainstreamu ve zvyku tisknout skutečné zprávy? Snowden oznámil, co ve skutečnosti bombardovali Američané v Afghánistánu

 

 
 
 

Článek vydaný v roce 2005 vysvětluje, že ty tunely, které teď v Afghánistánu bombardovaly USA, obsahovaly „bunkry a základní tábory zakopané hluboko do prudkých skalních stěn“, co bývaly „součástí CIA financovaného komplexu postaveného pro mudžahedíny.“

V 80. letech CIA financovala a vyzbrojovala v Afhgánistánu džihádistické rebely a využívala je jako zástupnou sílu ve válce proti Sovětskému Rusku. Tito mudžahedíni vedení Usámou bin Ládinem osmělení tímto úspěchem a zaplavení penězi od CIA následně zformovali al-Kaidu.

Článek NYT z roku 2005 poskytuje o těchto tunelech, co teď USA bombardovaly bombami, které je zatím stály 314 000 000 $, více informací.

Poprvé, když bin Ládin spatřil jeskyně Tora Bora, byl ještě mladý bojovník mudžáhidů krátce po poslední univerzitní promoci s diplomem ze stavebního inženýrství. Bylo to asi před 20 lety během první Afghánské války Washingtonu, kdy CIA po celé desetiletí v 80. letech financovala džihád proti sovětské okupaci.

Tora Bora tyčící se více než 13 000 stop (4000 m) vysoko a ležící 35 mil (56 km) jihozápadně od metropole provincie Jalalabad, byla pevností ze sněhem pokrytých vršků s prudkými svahy a opevněným jeskyněmi. Je to mnoho mil tunelů, bunkrů a základních táborů zakopaných hluboko do prudkých skalních stěn, což bývalo součástí CIA financovaného komplexu vybudovaného pro mudžáhidy. 

Bin Ládin přitáhl tucty buldozerů a dalších kusů těžké techniky ze stavebního impéria svého otce ze saúdské Binladin Group, jedné z nejvíce prosperujících stavebních společností v Saúdské Arábii a v celém Perském zálivu.

A opravdu, když v prosinci 2001 nastala konečná bitva o Tora Bora, byl tento jeskynní komplex tak propracovaný, že se o něm říkalo, že má svůj vlastní ventilační systém a energetický systém sestávajících z celé série hydroelektrárenských generátorů; kdy se věřilo, že právě ten konstruoval sám bin Ládin. Stěny a podlahy mnoha set místností Tora Bora byly opracované a vyhlazené 350 yardů do hloubky žulové hory, která je obklopovala.

Vypadá to jako velice propracované, drahé, CIA financované dílo zhotovené v Tora Bora bin Ládinem. A teď to stojí další miliardy ho zničit. Možná mohla vláda všem ušetřit čas a peníze, kdyby džihádisty a jejich propracované jeskyně nefinancovala? 

Twitterová bitka

Mike Pompeo ve svém prvním proslovu jako ředitel CIA, ač kdysi, když tweetoval, tak jásal nad odhaleními WikiLeaks, ve čtvrtek tuto skupinu napadl jako nestátní „nepřátelskou zpravodajskou (čili inteligenční) službu“ snažící se zalíbit Rusku a dalším protivníkům Ameriky.

„WikiLeaks šlape jako nepřátelská zpravodajská (inteligenční) služba a zrovna tak i kecá, jako nepřátelská zpravodajská (inteligenční) služba,“ řekl pan Pompeo.

Avšak nejsilnější slova si pan Pompeo rezervoval pro Juliana Assangeho, když zakladatele WikiLeaks nazval „narcisem“ a „podlým zbabělcem skrývajícím se za oponou.“

„My v Kansasu o takových falešných kouzelnících víme své,“ dodal pan Pompeo, který než ho prezident Trump přetáhl, aby vedl CIA, zastupoval v Kongresu okres z Kansasu.

Ale Julian Assange neztrácel čas a vrátil úder – bacil přitom tvrdě:

  • Dnes nás prohlásila za „nikoliv státní inteligenční (zpravodajskou) službu“ ta „státní nikoliv inteligentní agentura“, která vyprodukovala al-Kaidu, ISIS, Irák, Írán a Pinocheta.
  • 3:26 AM - 14 Apr 2017 

Zatím na to od ředitele CIA není žádná odpověď. Co by asi mohl říci, aby to vyvrátil? 

Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor