Byznys vítězí? Trumpova administrativa naléhá na Maďarsko, aby nezavíralo univerzitu George Sorose
13. dubna 2017 Redakce AC24 Ze světa 11134 0
thumbnail
Administrativa prezidenta Trumpa naléhá na Maďarsko, aby nezavíralo Středoevropskou univerzitu (CEU) George Sorose, když ji v naléhavém dopise maďarské vládě označuje za „přední akademickou instituci“. Jak už tento týden referovala BBC, univerzitě založené a financované v Maďarsku Georgem Sorosem hrozí kvůli nové legislativě maďarské vlády zavření. Studenti a personál této univerzity protestují, ale většina země vládní plán očistit zemi od vlivu George Sorose podporuje.
 

Maďarský lid povstal proti Georgi Sorosovi za svoji vládu, která sdílí jejich hodnoty. Většina Maďarů vyznávající základní hodnoty Maďarska chová ve svém srdci myšlenku, že globalistická vize George Sorose je zlo a to musí být z jejich země vymýceno.

Tak proč Trumpova administrativa vede aktivní kampaň za zastavení maďarské vlády, aby neuzavírala liberální univerzitu George Sorose?

Tento dopis popisující univerzitu George Sorose jako „přední akademickou instituci akreditovanou ve Spojených státech a v Maďarsku s personálem a studenty z více než 100 zemí,“ se uchyluje k „naléhání na maďarskou vládu, aby se vyhnula jakýmkoliv legislativním aktivitám, které by narušovaly činnosti CEU nebo její nezávislost.“

Zde je celý dopis poslaný americkým ministerstvem zahraničí maďarské vládě:

Tiskové prohlášení

Mark C. Toner

Výkonný mluvčí

Washington, DC

March 31, 2017

Spojené státy jsou znepokojeny legislativou navrženou 28. března maďarskou vládou, která uvaluje nové, účelové a omezující regulatorní požadavky na zahraniční univerzity. Budou-li tato opatření přijata, tak by tyto změny mohly negativně ovlivnit Středoevropskou univerzitu (CEU) v Budapešti nebo vést i k jejímu zavření.

CEU je přední akademická instituce akreditovaná ve Spojených státech a v Maďarsku s personálem a studenty z více než 100 zemí. Ta posiluje vliv a vůdcovské postavení Maďarska v regionu prostřednictvím její akademické význačnosti a mohla by přispět k nezávislému kritickému myšlení.

Naléháme na maďarskou vládu, aby se vyhnula přijímání jakýchkoliv legislativních úkonů, které by mohly narušit činnost či nezávislost CEU.

Georgem Sorosem založená a financovaná Středoevropská univerzita v Budapešti.

Mohl by snad náhlý Trumpův obrat ohledně George Sorose mít něco společného se skutečností, že Jared Kushner, Trumpův zeť a vedoucí poradce, jak bylo odhaleno, má zrovna s tímto globalistickým miliardářem vysoce lukrativní finanční spolupráci?

Sorosův Fund Management podle zdrojů blízkých Kushnerovi financuje rozběhový projekt Jareda Kusnera v realitách jménem Cadre hodnotou 250 milionů $.

Zdroj obeznámený s financováním tohoto podniku řekl newyorské realitní webové stránce The Real Deal, že „Soros má s rodinou Kushnerů dlouhodobě produktivní vztahy.“

Business Insider byl první, kdo referoval o 250 milionové $ úvěrové lince od George Sorose k Jaredu Kushnerovi už v červnu, nezmínil ale svůj zdroj.

Tyto explozivní zprávy přichází spolu s tím, jak Kushner údajně uchvátil kontrolu nad Trumpovým Bílým domem spolu s odcizením Steva Bannona a se zavržením Trumpovy politiky Amerika v první řadě. S Kushnerovou kontrolou nad administrativou se tato posunuje spíše ve směru v linii globalistické vize George Sorose.

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor