„Dívej se mi do očí a už se neopovažuj urážet Rusko!“ Nový ruský zástupce udeřil na britského velvyslance při OSN
13. dubna 2017 Redakce AC24 Ze světa 54852 0
thumbnail
Letos v únoru zemřel stálý představitel RF v OSN Vitalij Čurkin. I jeho protivníci uznávali jeho mimořádné diplomatické schopnosti a lidské kvality. Nahradil ho Vladimir Safronkov (Владимир Сафронков). Zdá se, že V. Čurkin vychoval zdatného nástupce. Zástupce ruského stálého velvyslance při OSN Vladimir Safronkov se opřel do zástupce Velké Británie Matthew Rycrofta: „Už se neopovažuj urážet Rusko!“ Matthew Rycroft řekl na zasedání Rady bezpečnosti OSN, že Rusko "soustavně zneužívá práva veto a hájí režim (vlády Sýrie — pozn.red.) a používání chemických zbraní".
 


Zástupce Bolívie připomíná, jak C. Powell "dokazoval" chemické zbraně Iráku...

C. Powell (2003) a Nikki Haley (2017): podobnost čistě náhodná...

Nikki Haley (USA - OSN) 2017

Podle Safronkova Rycroft „pouze přemýšlí o tom, jak by bránil úsilí" zvláštního zmocněnce OSN pro Sýrii Staffana de Mistury, rozvoji politického procesu a přinesl do OSN konfrontaci a nepřátelství.

„Vystrašili jste se až do nespavosti, že můžeme spolupracovat se Spojenými státy. Vy se toho bojíte. Děláte všechno proto, aby tato spolupráce zkolabovala… Podívej se na mě, dívej se mi do očí, nesklápěj zrak!" obrátil se Safronkov k Rycroftovi.

Podle něj Rycroft klade urážlivé požadavky garantům příměří v Sýrii, zatímco Londýn u sebe vítá nezákonné skupiny. Safronkov prohlásil, že Londýn „obsluhuje zájmy ozbrojených skupin, z nichž mnohé vraždí křesťany a další menšiny na Blízkém východě."

„Úplně jste se zamotali ve vašich protirežimních myšlenkách," dodal Safronkov. Podle něj změna režimu v Sýrii má pro Velkou Británii větší význam než postoj většiny členů OSN.

„Ty jsi dnes, pane Rycrofte, nemluvil v souladu s programem zasedání, urážel Sýrii, Írán, Turecko a další státy. Pane předsedo, prosím, abyste hlídal pořádek zasedání, pokud někdo nezodpovědně, urážlivě a vulgárně zachází se svým místem v Radě bezpečnosti OSN. Už se neopovažuj urážet Rusko!" řekl Safronkov.

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor