Trump říká, že americká vojska do Sýrie sice nepůjdou, americký útok byl „humanitárním skutkem“ a „Asad je zvíře“
12. dubna 2017 Redakce AC24 Ze světa 10834 0
thumbnail
Donald Trump řekl, že do Sýrie americká vojska, aby bojovala proti vládě prezidenta Bašara Assada, nepošle, a trval na tom, že washingtonskou prioritou číslo jedna zůstává porážka ISIS. „Do Sýrie nepůjdeme. Naše politika je stejná – nezměnila se,“ řekl Trump Fox News. „Zapojíme se do Sýrie? Ne,“ řekl Trump během interview ve FOX Business.

 

 

„Když se ale na ně dívám, jak používají plyn…, když shazují plyn nebo bomby, ty barelové pumy – ohromné barely s dynamitem – a hodí to přímo doprostřed skupiny lidí… a pak vidíte ty děti bez ručiček, bez nožiček, bez tváře. Tak to je ten syrský prezident Bašar Assad zvíře,“ dodal.

Od tohoto Trumpova komentáře se hashtag „Assad je zvíře,“ šíří na sociálních médiích jako velice trendy.

Press TV hlásí:

„Naší velkou misí je zbavit se ISIS (ISIL),“ řekl Trump. „A vždy to tak bylo. Když ale vidíte dětičky dusící se k smrti, vidíte, jak jim to vypaluje plíce, tak pak ho (Assada) musíme bacit a dát mu ránu tvrdou.“

Trump s tvrzením, že americký útok byl „humanitárním skutkem,“ řekl, že se v něm hodně odrážela krutost toho útoku a uzavřel to s tím, že „to byl přiměřený první výstřel.“

Pak se tento nový republikánský prezident zaměřil na Rusko, které v součinnosti s Damaškem vede leteckou kampaň proti pozicím teroristů po celé Sýrii.

„Nejsme s Ruskem naladěni na stejnou vlnu, když to řeknu mírně,“ řekl Trump s žádostí, aby ruský prezident Vladimir Putin přehodnotil své vztahy s Assadem.

Západ na Rusko tlačí, aby svou podporu pro Sýrii stáhl. Jak Británie, tak USA už navrhovaly proti Putinově vládě pro případ, že ta podpora bude pokračovat, více sankcí.

Rusko však americký útok odsoudilo s varováním, že Washigton se dopouští té samé chyby jako předtím v roce 2003 při invazi do Iráku.

Putin poté řekl, že tento útok vážně narušil rusko-americké vztahy.

Ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl svému americkému protějšku Rexi Tillersonovi ve středu na návštěvě Moskvy, že USA by takový „nezákonný útok na Sýrii nikdy neměly opakovat.“

Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor