Vojska se hromadí, jelikož hluboký stát kuje pikle za změnu režimu a Trump odráží snahy neoconů o invazi do Sýrie
12. dubna 2017 Redakce AC24 Ze světa 12126 0
thumbnail
Trumpova administrativa je do sebe v současnosti zakouslá v žhavé debatě, zda zahájit plnocennou pozemní invazi do Sýrie se stovkami tisíc vojáků, kteří se už shromažďují. Podle zdrojů z Bílého domu, které mluvily s Infowars, se Trump zdráhá zatáhnout americká vojska, aby zabředla do zase další středovýchodní šlamastyky, je však pod tlakem vrcholných neoconů ve své administrativě, aby zabránil Rusku stát se s blížícím se pádem ISIS tím, kdo tam dominuje regionu.
 

Trump odmítl souhlasit s bezletovou zónou nad Sýrii a nechce přímý útok na Asadovy síly v Damašku. Avšak Asad zjevně couvá z dohody učiněné s Pentagonem před čtyřmi lety, aby odstoupil od moci, aby zabránil americkému bombardování, na které v roce 2013 tlačil Obama.

Nálet nařízený Trumpem byl zjevně připomínkou Asadovi, jakou dohodu uzavřel, že odstoupí, jakmile budou džihádisté poraženi.

Teď se počty vojáků masivně zvyšují v západním Iráku, aby toto poselství posílily včetně 11. Expedičního sboru Námořní pěchoty, aby podpořil a kryl bok pozemním vojskům US Army pro případ možného útoku Asada.

Trumpova reakce na údajný útok chemickými zbraněmi mu umožňuje vypadat rozhodně a předváděl sílu i vůči Číně a Severní Koreji. I to posloužilo k dočasnému utišení opakovaných obvinění, že je spiknutý s Ruskem.

Trumpovým záměrem bylo zničit zbývající syrské chemické zbraně, a to, aby Asada přiměl k dodržení dohody. Kdyby nejednal, že tak by Trumpa jeho kritici rozcupovali, že je úplně stejně slabošský jako Obama.

Avšak čím dál prominentnější neo-coni v jeho administrativě vedení národně bezpečnostním poradcem H. R. McMasterem těchto okolností využívají, aby Trumpa vmanévrovali do pozice, kdy na něj tlačí, aby dal zelenou pro plnocennou pozemní válku útokem na Damašek a pro konfrontaci s Ruskem.

Pokud se Trump nechá k tomuto zmanipulovat, tak to bezpochyby zničí jeho prezidentství a nechá to za ním odkaz srovnatelný s Georgem W. Bushem.

Jak potvrzují zdroje Mika Cernoviche: „McMaster manipuluje zpravodajské zprávy předávané prezidentu Donaldu Trumpovi,“ a „kuje pikle, aby mu prezident zbaštil ohromnou pozemní válku v Sýrii, a to za pomoci zdiskreditovaného bývalého ředitele CIA a usvědčeného zločince Davida Petraeua.“

Trump vidí ve vyřešení Syrské občanské války imperativ, protože Sýrie je branou do Turecka, jehož islamistická vláda využívá tohoto chaosu, aby ještě zhoršovala utečeneckou krizi a nutila Evropu kapitulovat před muslimskou kolonizací.

Avšak jestli budou neoconi schopni prosadit svou sílu a umlčet nacionalistické hlasy uvnitř Trumpovy administrativy jako Steve Bannon, který odporuje změně režimu v Sýrii, tak budou důsledky svrhnutí Asada naprosto katastrofální jak pro Trumpa, tak pro celý region.

Zdroj: prisonplanet.com

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor