Trump bere z bombardování Sýrie zisky. Výrobci zbraní mají nárůst tržní hodnoty svých akcií o miliardy
10. dubna 2017 Redakce AC24 Ze světa 9373 0
thumbnail
Vojensko-průmyslový a šmírovací komplex je na zenitu své moci. Všechna ta tvrdá práce minulých desetiletí se vyplatila, když díky prezidentu Trumpovi vytvořila podmínky pro ohromný výplatní den. Větší než cokoliv dalšího od 11. zaří. Teď mají v Bílém domě amerického prezidenta, který rád hrabe penízky a sympatizuje s jejich snahami. Americký prezident Donald Trump vlastní akcie společnosti, co vyrábí ty rakety, které zasahovaly syrské letiště v Homsu.

 

 

Každá z 59 křižujících střel Tomahawk vypálených US Námořnictvem stála daňové poplatníky mezi 800 000 $ a 1,4 milionem $.

Hned po útoku nařízeném prezidentem si američtí výrobci zbraní a obranní dodavatelé užili nárůst tržní hodnoty svých akcií o miliardy.

The Free Thought Project hlásí:

Střely Tomahawk vyrábí společnost, kterou většina lidí zná, Raytheon.

Podle webové stránky Raytheonu: „Dnešní křižující střela Tomahawk Block IV může kroužit hodiny, neustále na povel měnit kurz a vysílá řídícím obrázky svého cíle přes půl světa, než zasáhne s bodovou přesností. Tomahawky lze odpalovat z lodí nebo z ponorek a mohou prolétat těžce bráněným vzdušným prostorem více než 1 000 mil daleko, aby vedly přesné údery na vysoce cenné cíle s minimálním souběžnými škodami. Pálení těchto zbraní na takovouto dálku umožňuje námořníkům držet se v bezpečné vzdálenosti.“

Avšak leckdo asi není obeznámen se skutečností, že podle posledního prezidentova kampaňového finančního výkazu, Trump ve skutečnosti vlastní nebo doteď vlastnil akcie Raytheon. Je to pravda, těch 59 střel, které Trump vrhl na Sýrii – které stály daňové poplatníky mezi 47 miliony a 82 miliony $ - nejspíš prezidentovi vynesly zisk.

Tato zpráva ukázala, že Trump rovněž vlastní nebo vlastnil akcie v mnoha dobře známých společnostech včetně mj. Applu, Nike, Whole Foods, Google, Philip Morris, McDonald’s, Facebook a Morgan Stanley – včetně mnohých obranných dodavatelů, kteří si z Trumpových agresí nahrabou miliardy.

Je důležité poznamenat, že Trumpův mluvčí Jason Miller v prosinci 2016 řekl The Post, že Trump likvidoval všechna svá aktiva. Avšak dosud jsme pro to neviděli žádný důkaz a žádný důkaz neuvidíme nejméně do roku 2018.

„Potřebujeme vědět, zda je změnil na bezkonfliktní aktiva… nebo zda koupil jiné akcie či aktiva, která vytváří nové konflikty zájmů?“ ptá se Norm Eisen, který sloužil za prezidenta Obamy jako etický poradce. „Jsou to jen další důvody, proč potřebujeme rychlá a úplná finanční přiznání. Jestli změnil na likviditu všechny své akcie, co s těmi penězi udělal? V jaké bance ty peníze jsou? Co si za ně koupil? Je to spousta peněz.“

Podle Business Insider akcie Raytheonu po úderu ze čtvrteční noci nabraly 3,54 bodů, což je přibližně 2,3 procenta nárůstu oproti tržnímu obchodování předtím.

2,3 procenta samozřejmě nevypadá jako velká spousta, avšak vezmeme-li v úvahu účinek, jaký to má na celkovou tržní hodnotu Rytheonu, tak ten je určitě ohromný. Ve čtvrtek Raython uzavíral na 150,75 $ za akcii a v pátek ráno otvíral s 154,62 $. To tržní hodnotu společnosti zvedlo z 44,1 miliardy $ na 45,4 miliardy $ - tj. skoro jeden a půl miliardy dolarů nárůstu hodnoty za jediný den.

Lockheed Martin a Boeing také zažily podobné zisky.

Také podle otevřeného tajemství nejenže něco nadělil Raytheon, ale oni něco nadělili jemu.

Podle posledního Trumpova finančního přiznání byly jeho akciové držby drženy na účtech u Barclays, Oppenheimer, JPMorgan a Deutsche Bank. Ovšem způsob strukturování přiznání z volební kampaně dovoluje, aby seznam svých držeb uváděl jen v širším měřítku. Nevíme tedy, jak velké má v těchto společnostech podíly.

Na Trumpově situaci, ať je jakkoliv šokující, není nic nového. Naposledy, když se mluvilo o vojenské akci v Sýrii, tj. v roce 2013, tak akcie Raythonu vyletěly na nejvyšší úroveň všech dob.

Podle amerických činitelů výrobci zbraní začali pracovat na více směn a najali další zaměstnance, varovali ale, že by to nemuselo stačit rostoucí světové poptávce po zbraních hromadného ničení.

S tím, jak USA posílají tisíce bojových hlavic do Saúdské Arábie, aby ta mohla bombardovat školy a nemocnice v Jemenu, zatímco oni shazují stovky bomb v Iráku a v Sýrii.

Místo aby si uvědomili, že bomby a americká zahraniční politika jsou skutečným zdrojem terorismu, tak válkychtiví politici jako Bush, Obama a teď už i Trump zneužívají strachu, aby kradli daňové dolary ke krmení této mašinérie.

Díky invazivní a vražedné americké zahraniční politice není vůbec nouze o ‚islámský extremismus‘ útočící na Středním východě. Nejenže americké zbraně dostává Saúdská Arábie, ale i ostatní státy Zálivu stejně jako syrští ‚rebelové‘.

Generálmajor Smedley D. Butler po svém penzionování z Námořní pěchoty provedl ve 30. letech cestu po celé zemi, kdy přednášel projevy: „Válka je šmelina,“ což dost dobře shrnuje i tento scénář.

Co odlišuje Butlera od ostatních historických vojenských postav, je to, že je jedním z pouze 19 lidí v historii, kteří získali Medaili slávy dvakrát. Takže když vyznamenáními ověnčený dvouhvězdičkový generál vystoupí na tribunu a tvrdí, že válka je šmelina, tak ho lidé poslouchají – většina lidí.

V jednom ze svých projevů Butler válku cupoval a poukazoval, jak tolika lidí zemřelo jen pro prospěch velice malé skupiny ‚z vnitřních kruhů‘. Tato řeč částečně zněla:

VÁLKA JE ŠMELINA A VŽDY BYLA.

JE DOST MOŽNÁ TOU NEJSTARŠÍ, SNADNO MŮŽE BÝT TOU NEJVÝNOSNĚJŠÍ A URČITĚ JE TOU NEJZLOVOLNĚJŠÍ ŠMELINOU.

JE JEDINOU, KTERÁ JE VE SVÉM ROZSAHU MEZINÁRODNÍ.

JE TOU JEDINOU, V NÍŽ SE ZISKY POČÍTAJÍ V DOLARECH A ZTRÁTY V ŽIVOTECH.

Bohužel, si jen málo lidí uvnitř této odtržené a brutální vlády vůbec kdy uvědomí skutečnou povahu války. S tím, jak nad planetou visí hrozba III. světové války, tak americké daňové poplatníky budou škubat, aby budovali zbraně, kterými se tato světová válka povede – přičemž vrchní velitel si z toho bude hrabat zisky.

Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor