Na východní Ukrajině nasazen islámský batalion prokyjevských sil
10. dubna 2017 Redakce AC24 Ze světa 10324 0
thumbnail
Operační velitelství Doněcké lidové republiky oznámilo příchod islámského batalionu Ukrajinských ozbrojených sil do Kyjevem kontrolovaného města Mariupol. Islámský batalion Ukrajinských ozbrojených sil byl vyslán do Kyjevem kontrolovaného města Mariupol, řekl v sobotu zástupce velitele Operačního velitelství Doněcké lidové republiky Eduard Basurin.

 

 

„Zjistili jsme příjezd islámského batalionu do Mairuolu v počtu 500 lidí, který bude operovat v zóně odpovědnosti 36. Samostatné brigády námořní pěchoty. Batalion je umístěn v ulici Bachčivadži. Kurátorem batalionu je velitel eskadrony Ukrajinské národní gardy major Karpenko,“ řekl Basurin.

Basurin nevysvětlil, proč jeho „zpravodajství“ označilo tento útvar za „islámský batalion“.

Uvedl, že k úkolům této jednotky bude patřit hlídání skladů s raketami a dělostřeleckou výzbrojí a převzetí kontroly nad přístavem Mariupol, který se podle Basurina stal základnou ilegálního obchodu se zbraněmi a municí, včetně chemických zbraní se zeměmi Středního východu.

Předtím doněcké zpravodajství referovalo o příjezdu žoldnéřů z Kanady a z Polska ve „skupinách sestávajících ze 30-40 lidí“ do Doněcka ve směru na Gorlovku.

21. března řekl Basurin, že do Donbasu přijela jednotka ženských ostřelovaček známá jako Čarodějnice, která je součástí extremistické organizace Pravý sektor. Tyto snajperky byly podle něj umístěny v městečku Artěmovsk.

Ozbrojený konflikt v Donbasu začal na jaře 2014 po pokusu kyjevských úřadů potlačit protestní síly v regionech Doněck a Lugansk. Podle posledních údajů OSN, bylo v této konfrontaci zabito 9 500 lidí.

Zdroj: southfront.org

Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor