Po celých USA propukají protesty: „Ruce pryč od Sýrie“
9. dubna 2017 Redakce AC24 Ze světa 17986 0
thumbnail
Protestující se shromáždili ve městech po celých USA i v jiných částech světa, aby demonstrovali proti raketovému útoku prezidenta Donalda Trumpa na syrské letiště. Demonstranti rovněž vyjadřovali svou roztrpčenost nad válkychtivou politikou Washingtonu a tvrdili, že bombardování Sýrie přinese ještě více konfliktů, nikoliv řešení.
 

Demonstrace byly převážně mírumilovné, ale k několika střetům s policií a k zatčením také došlo.

Protiválečné demonstrace byly na tento týden naplánovány v 50 městech po celých USA.

Press TV hlásí:

Protestující v New Yorku, Filadelfii a Washingtonu v pátek skandovali slogany proti Trumpově kontroverznímu rozkazu a projevovali svoji podporu Syrskému lidu.

Aktivisté v New Yorku nesli transparenty odsuzující bombardování včetně nápisů ve znění „Bombardování Sýrie lidi nechrání, ZABÍJÍ JE,“ a „NE! Ve jménu humanity, odmítáme přijmout Ameriku jako fašistickou.“

Demonstranti rovněž projevili své roztrpčení nad válkychtivou politikou Washingtonu a uváděli, že bombardování Sýrie vytvoří jen více konfliktu a žádné řešení.

„Jen to eskaluje násilí,“ řekl místním médiím Martin Jennings. „Budoucnost Syrského lidu mi dělá starosti.“

Řada protestujících říkala, že nevěří, že za úterním podezřelým chemickým útokem byl syrský prezident Bašar al-Assad, a říkali, že intervence situaci jedině zhorší.

„Vypadněte ze Sýrie, přestaňte se vměšovat a nechte Syrský lid, ať o sobě rozhodne sám,“ řekl protestující Greg Butterfield.

Nejméně dva lidé byli zatčeni v New York City, zatímco další čtyři sebrali v Jacksonville na Floridě.

Protiválečné demonstrace jsou tento týden plánovány v 50 městech po celých USA.

Ozbrojené síly USA vypálily v pátek v ranních hodinách 59 křižujících střel na letiště al-Shayrat v provincii Homs.

Trump řekl, že tato operace byla reakcí na chemický útok v provincii Idlib. Syrská vláda odpovědnost za tento útok rozhodně popírá.

V Londýně britská protiválečná kampaňová skupina Stop té válečné koalici, aby protestovala proti americkým útokům, vyrazila do ulic Westmisteru.

V poselství vystaveném na Facebookové stránce skupiny tato organizace říká: „Stop té válečné koalici odsuzuje rozhodnutí Donalda Trumpa zahájit útoky proti syrským cílům.“

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor