Ron Paul: „Nulová šance“, že by za útokem chemickými zbraněmi v Sýrii byl Asad, nejspíš je to falešná vlajka
7. dubna 2017 Redakce AC24 Ze světa 22319 0
thumbnail
Podle bývalého kongresmana Rona Paula, byl chemický útok v Khan Shikhoun, který zabil 30 dětí a vedl Trumpovu administrativu k volání po intervenci do Sýrie, nejspíš útokem pod falešnou vlajkou. Jak už rozváděl Paul Joseph Watson, když poukazoval, že s tím, jak se výhled na mír Sýrii před útokem blížil a ISIA a Al-Kaida jsou na útěku, tak i Paul řekl, že takový útok by pro Asada neměl vůbec žádný smysl.
 

„Vypadá to, že i když se to leckomu nebude líbit, že jde zase o epizodu něčeho,“ kdy se jak říká  Paul, musíme ptát, „kdo z toho má prospěch?“

„Pro Asada nedává absolutně žádný smysl, aby za těchto podmínek zčista jasna použil jedovaté plyny – myslím, že je nulová šance, že by něco takového úmyslně udělal,“ řekl Paul.

Tento bývalý kongresman se pak uchýlil k vysvětlení, jak tohoto incidentu jasně zneužili neoconi a hluboký stát, aby sbírali podporu pro válku.

„Jsou to neo-konzervativci, kteří z toho mají nesmírný prospěch, protože tím se vykolejuje pokrok, který směřuje směrem k mírovému urovnání v Sýrii,“ řekl Paul.

Mnozí už zpochybňovali, proč by Asad byl tak strategicky stupidní, aby nařídil útok chemickými zbraněmi a vyvolal po celém světě hněv, když je blíže než kdy jindy k vítězství ve válce proti ISIS a proti džihádistickým rebelům.

Jen pět dnů před tímto útokem americký ministr zahraničí Rex Tillerson řekl: „O statutu prezidenta Asada v dlouhodobém výhledu rozhodnou voliči,“ což ukazovalo na definitivní posuv v americké zahraniční politice pryč od záměru změny režimu v Sýrii.

Proč by Asad takovéto úspěchy ohrozil spuštěním strašlivého chemického útoku umožňujícího, aby mediální kanály establishmentu, jako CNN, mohly zneužívat dětí k propagandě za zahájení zase další velké války na Středním východě?

Zdroj: zerohedge.com

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor