Ukrajinská novinářka: Hladové Rusko vymění Krym za jídlo
20. března 2017 Redakce AC24 Ze světa 13665 0
thumbnail
Rusko vysílené ekonomickými sankcemi bude nuceno vyměnit Krym za potraviny, jako svého času přenechal SSSR NDR Západnímu Německu. Tento názor vyslovila ukrajinská novinářka a publicistka Larisa Vološinová, píše Pozorovatel. Podle jejího názoru se Vladimir Putin zmýlil, když si myslel, že se světové společenství smíří „s atentátem Kremlu na suverenitu a územní celistvost Ukrajiny." Novinářka zdůraznila, že se v 21. století situace kardinálně liší od té, která byla po Druhé světové válce.
 

„Putin přecenil své možnosti. Je takové ruské přísloví: Tenkrát není to, co nyní. Svět neuzná okupaci," řekla Vološinová.

„Rusko je dnes v takovém stavu, že bude i nadále degradovat, A RF není Sovětský svaz. SSSR byl soběstačný z ekonomického hlediska. Byla to uzavřená ekonomika, která sama sebe zabezpečovala, Rusko není s to zabezpečit sebe ničím," vysvětlila novinářka.

„Podle hospodářských ukazatelů samotné RF má ze 75% zničenou ekonomiku, Chci připomenout, že 75% v Evropě činily následky Druhé světové války… V Rusku mizí města… Nezvládnou to v izolaci bez světové pomoci. Proto bude RF degradovat, peněz buse stále méně. Dřív nebo později vymění Krym za jídlo, jako svého času vyměnil Gorbačov za potraviny Východní Německo," dodala Vološinová pro Sputnik.

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor