„Totalitní“ Evropská unie se chystá k šílenému pokusu zmocnit se jaderných zbraní, děsí se Le Pen
17. března 2017 Redakce AC24 Ze světa 10896 0
thumbnail
Francouzská populistka a vůdkyně Národní fronty Marine Le Pen promluvila proti nárokům Evropské unie, která pošilhává po francouzském a britském jaderném arzenálu v touze zmocnit ho k společnému použití národy EU.  Ač nad takovýmito plány dumali okrajoví skalní eurofilové už desítky let jako o prostředku vynucení evropské vojenské jednoty, tak myšlenku na uchvácení jaderných zbraní vlastněných členskými státy EU pro společné blaho zatím nikdo moc vážně nebral.
 

Avšak v posledních týdnech se objevila záplava článků diskutujících nad těmito plány a oživení zájmu o ně už vzbudilo obavy u prezidentské kandidátky Marine Le Pen, takže ji to přimělo proti tomuto nápadu promluvit. Podle těchto tvrzení určitá vrstva evropských obranných teoretiků promlouvá na podporu těchto plánů po zvolení Donalda Trumpa prezidentem, jelikož evropští vůdci se poohlíží po obranných alternativách, pokud by nepodařilo udržet v platnosti závazky NATO a tudíž by to ohrozilo jejich vztahy s USA. 

Ač britské stažení se z EU by mohlo být předzvěstí konce výhledu na nezávislé jaderné zastrašení ve spolupráci s Bruselem, tak přibližně 300 francouzských jaderných hlavic teď pořád ještě pro Unii zůstává v jejím dosahu. 

Le Pen promlouvající při kampaňovém shromáždění odsoudila současný ubohý stav francouzské obrany a nazvala jakékoliv pokusy EU zmocnit se nějakých prvků obranného aparátu členských států „totalitarismem“.

Řekla: 

Francie byla zřídkakdy během celé své historie tak odzbrojená. Samozřejmě, pořád něco máme, ale jak ještě dlouho? – naše jaderné odstrašení. 

Slyším hlasy přimlouvající se za hrůzný projekt, který by vedl k tomu, že bychom se o své jaderné odstrašení dělili v evropském měřítku. To by bylo šílenství a zločin proti Francii, její bezpečnosti, její moci a její nezávislosti. 

Už desítky let odsuzujeme pozvolný posuv Evropské unie k totalitarismu. Tudíž vůbec nepřipadá v úvahu této nadnárodní technokratické mašinérii umožnit přístup k nějakému druhu našich vojenských kapacit! 

To by znamenalo netolerovatelnou hrozbu základním svobodám lidu Evropy. 

Marine Le Pen v posledních týdnech opakovaně vracela údery EU, když naposledy řekla, že bude spolupracovat s Británií, Polskem a Maďarskem na „demontáži“ tohoto kontinentálního bloku. Vůdkyně Národní fronty řekla, že v budoucnu bude mít „každá země svobodu a suverenitu, aby mohla hájit své vlastní zájmy.“ 

Zdroj: breitbart.com

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor