Le Pen bude spolupracovat s Polskem a s Maďarskem na „demontáži“ Evropské unie
16. března 2017 Redakce AC24 Ze světa 9762 0
thumbnail
Favoritka francouzské prezidentské kampaně Marine Le Pen řekla, že bude-li zvolena, tak sestaví alianci s britskou Theresou May, s maďarským ministerským předsedou Viktorem Orbánem a s polským vůdcem Jaroslawem Kaczyńskym k „demontáži“ Evropské unie.  Le Pen v interview s polskými novinami Rzeczpospolita říkala, že „si promluví s Orbánem o tom, co vidíme v Evropské unii pro nás jako neakceptovatelné, co je v dnešní aktivitě EU netolerovatelné,“ a nabídla by „stejné vyjednávání i panu Kaczyńskému.“ 
 

„Určitě se neshodneme ve všem,“ uznala, „poté bude ale každá země svobodná a suverénní, aby si mohla hájit své vlastní zájmy.“ 

Jedním z „mnoha bodů“, na kterých věří, že by její administrativa mohla s Maďarskem a Polskem spolupracovat, je záležitost migračních kvót, proti kterým se obě tyto země staví. 

Paní Le Pen Rzeczpospolita řekla, že návrhy EU na uvalení povinných kvót na členské státy s pokutováním zemí až 250 000 eury za každého odmítnutého migranta je „šílenství“. 

Maďarský ministerský předseda už předpovídal, že rok 2017 bude „rokem rebelie“ proti „zastáncům Spojených států evropských“ v Bruselu, když tato země je už teď předmětem útoku „levicových a liberálních politiků,“ kteří se staví proti robustnímu postoji této země vůči masové ilegální migraci. 

Brusel mezitím na Polsko vyvíjí ohromný nátlak už od vítězství konzervativní strany Práva a spravedlnosti (PiS) v roce 2015, když k prvním střetům s novou vládou došlo při pokusech zabránit jí, aby znemožnila nástup do funkcí „zkorumpovaným pohrobkům komunismu.“

V poslední době tento blok vyvolal roztržky, když přes silný odpor současné vlády znovu jmenoval prezidentem Evropské rady bývalého polského ministerského předsedu Donalda Tuska. 

Tusk byl polskou vládou otevřeně zavrhován jako „ikona zla a stupidity“. Vůdce PiS Jaroslaw Kaczyński tvrdil, že „tím bylo porušeno pravidlo, že vysoce postavení činitelé Bruselu by měli mít podporu svých zemí,“ takže jeho novým jmenováním se tento blok potenciálně vydává na cestu rozpadu. 

„EU je organizace pod dominancí jediné země. Nelze to už skrývat, že tou zemí je Německo,“ tvrdil Kaczynksi s poukazy, že polští spojenci v Maďarsku, na Slovensku a v České republice byli k podpoře Tuska dotlačeni tvrdou rukou administrativy Merkelové. 

„EU je pod tak rozsáhlým tlakem, že ohromný je i nátlak na jednotlivé politiky,“ říkal. „Jestli EU neopustí tuto cestu, tak po ní dorazí na smetiště dějin.“ 

Zdroj: breitbart.com

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor