Rada Evropy se přidala k chóru odporu vůči britským programům proti terorismu a k de-radikalizaci s tvrzením, že ty „v muslimské komunitě rozdmýchávají strach a roztrpčenost“. Tato poradní komise eurokratů ve své vysoce kritické zprávě říká: „Práce na integraci vypadá, že je ohrožena určitými aspekty politiky programů proti-terorismu a proti-extremismu proti radikalizaci, jako jsou Prevence a Kanál.“
Prevence a Kanál se zaměřují na „lidi, kteří jsou ohroženi tím, že budou zataženi do násilného extremismu“ a terorismu a byl zahájen po bombovém útoku ze 7.7.
Od té doby už Británie neutrpěla žádným větším útokem. Ale evropské národy, které podobné iniciativy nemají, utrpěly četnými smrtonosnými útoky, které stály stovky nevinných životů.
Avšak podle Rady Evropy je ‚vnímání‘ Prevence důležitější než toto.
„Tato opatření jsou účastníky vnímána obecně jako úpadek ochrany práv jednotlivců, což neúměrně ovlivňuje děti náležející k národním a etnickým menšinám,“ píší.
K těmto účastníkům patří Národní unie učitelů (NUT), která apelovala, aby se to zrušilo, a skalně levicová Národní unie studentů (NUS), která říká, že to je „rasistické“ a spolupracovala s islamisty na zorganizování workshopů poučujících studenty jak takovým programům „vzdorovat“.
Muslimská rada Británie (která je spojená s islamisty podporujícími Kalifát z Muslimského bratrstva) a CAGE (skupina za muslimská práva, která o džihády Johnovi prohlašovala, že je to „krásný mladý muž“) jsou zuřivými odpůrci Prevent.
Vnímání, že se tyto iniciativy „neúměrně“ zaměřují na etnické menšiny a muslimy bylo rovněž zpochybňováno.
Ač byla velká většina teroristických útoků a spiknutí v Británii spojena s radikálním islámem, tato zpráva sama uznává, že 57 procent těch, kdo byli policii hlášení na de-radikalizaci od dubna 2012, byli muslimové.
Navíc do ledna měl jeden z deseti celonárodně nahlášených vazby na „krajní pravici“. V Yorkshire bylo nahlášených jako „krajních pravičák“ napočítáno téměř 50 procent ze všech případů a 30 procent případů v East Midlands.
Detektivní superintendant Nik Adams a regionální koordinátor Prevence pro Severovýchod v lednu řekl, že obnovili zaměření na „krajní pravici“.
Uznal, že „krajní pravice“ je převážně známá pouličními protesty a poškozováním „soudržnosti komunit“, nikoliv však terorismem, řekl ale, že od doby smrti poslankyně Joe Cox v červnu usmrcené sympatizantem s nacismem se situace změnila.
V prosinci řekl šéf-konstábl Simon Cole, tj. mluvčí Celonárodní policejní rady pro program Prevence, že Prevence je „naprostý základ“ veškerého britského proti-teroristického úsilí. Řekl: „Ti, kdo to kritizují, kritizují spíše vnímání Prevence, než to, co dělá. Není to o lidech, kteří jsou podezřelí z teroristických činů. Je to o lidech, kteří dělají členům komunit starosti a potřebují pomoci.“
Zdroj: breitbart.com