Asad „blahopřál“ Al-Káidě k udělení Oscara a uvedl, že zatím spolupráce s Trumpem není možná
11. března 2017 Redakce AC24 Ze světa 8024 0
thumbnail
Syrský prezident Bašár Asad přijal záporně udělení ceny Oscar filmu The White Helmets (Bílé přilby), který vypráví o válce v Sýrii. Britský film The White Helmets režiséra Orlanda von Einsiedela o válce v Sýrii dostal v roce 2017 Oscara v kategorii Nejlepší dokumentární film. ...

 

 

„Za prvé, musíme poblahopřát skupině Fronta an-Nusra k její první ceně Oscar! To je bezprecedentní událost ze strany Západu. Udělit Oscara Al-Káidě — to je neuvěřitelné, je to další potvrzení toho, že cena Oscar a Nobelova cena jsou politizovány, tak to beru", řekl Asad v interview pro televizní stanici Foenix.

Film vypráví o syrských dobrovolnících, kteří zachraňují zpod trosek oběti leteckých útoků. Na nebezpečné úkoly jdou v bílých přilbách.

 

Později byly nalezeny videozáznamy, na nichž je vidět, jak ty „bílé přilby" natáčejí inscenované video, maskují „zraněné" a diktují jim, co mají říkat. Víc než to: syrští novináři ukázali řadu materiálů, na nichž byli tito „záchranáři" se zbraněmi a ve vojenském stejnokroji.

Pro tuto chvíli Damašek nevidí možnost spolupráce s americkou administrativou Donalda Trumpa nehledě na společný cíl boje proti terorismu. S takovým prohlášením přišel syrský prezident Bašár Asad v rozhovoru pro čínskou televizi Phoenix.

„Teoreticky ano, ale prakticky zatím ne, protože prozatím neexistují žádné kontakty mezi Sýrií a USA na oficiální úrovni," cituje Asada agentura SANA.

Podle syrského prezidenta několik zásahů, které uskutečnil Washington proti ozbrojencům teroristické skupiny Islámský stát v Sýrii, proběhlo bez spolupráce nebo konzultací se syrskou armádou nebo syrskou vládou.

Přitom Asad zdůraznil, že prohlášení Trumpa o prioritě vítězství nad Islámským státem jsou slibující, zatím však Damašek neviděl žádné konkrétní kroky v tomto směru.

Dříve Asad oznámil, že spolupráce USA a Ruska by byla pro Sýrii prospěšná.

Zdroj: snews.com

¨

Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor