Trumpův šéf životního prostředí říká, že hlavním tahounem globálního oteplování není oxid uhličitý
10. března 2017 Redakce AC24 Ze světa 6829 0
thumbnail
V interview, které určitě uvede krev amerických přecitlivělých ekologistů do varu, o čemž upřímně doufáme, že to nezpůsobí žádnou škodu globální teplotě, se nový Trumpův šéf Agentury ochrany životního prostředí EPA Scott Pruitt objevil na CNBC, aby mj. jiné řekl, že o žádném člověkem způsobeném globálním oteplování pořád ještě rozhodnout  nelze. Od CNBC:

 

 

„Myslím si, že přesnost měření vlivu lidské aktivity na klima lze provést jedině velice pochybně, a existují nesmírné neshody ohledně dopadu na něj, takže bych nesouhlasil s tím, že je to hlavní přispěvatel ke globálnímu oteplení, které jsme zažili,“ řekl CNBC Sqauwk Box. 

„Ale pořád to ještě nevíme… Je třeba pokračovat v debatě a nadále revidovat a analyzovat.“ 

Samozřejmě, že Demokraté a ekologisti byli vehementně proti nominaci Pruittta, aby on vedl  

EPA, vzhledem k jeho minulému úsilí zrušit tzv. ‚Pařížskou úmluvu‘ stejně jako jiné předpisy, na které pohlíží jako na přehnané regulace za Obamy. 

Pruitt rovněž prohlásil Pařížskou úmluvu, tj. mezinárodní dohodu zaměřenou na zmírnění dopadů klimatické změny, za „mizernou smlouvu“. Řekl, že staví Spojené státy na jiné hřiště než rozvojové země jako Čína a Indie. 

„Napadlo mě, že s Pařížskou úmluvou, Pařížskou dohodou či Pařížskou smlouvou, jak chcete, by se mělo zacházet jako se smlouvou, takže by měla projít potvrzení Senátu. Jinak je to znepokojivé,“ řekl. 

Pařížská dohoda byla vyjednána ministerstvem zahraničí a je o budoucím dodržování amerických závazků přijatých za Obamy, teď to ale povede ministr zahraničí Rex Tillerson. 

Samozřejmě, že když budou platformu směřování EPA formovat ‚radikální‘ myšlenky, jako ty uvedené níže, tak chápeme, že obavy ekologistů… takovýto druh racionálního smýšlení od EPA prostě nesnesou. 


Na obrázku: Věřím, že my jako agentura a my jako národ můžeme být jak pro energii a pracovní místa, tak i pro životní prostředí. – Že si nemusíme vybírat mezi jedním a druhým. SCOTT PRUITT ADMINISTRÁTOR EPA 

Zdroj: zerohedge.com

Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor