Šéf FBI: „Absolutní soukromí v USA neexistuje. I vaše zašlé vzpomínky může vláda přezkoumávat“
9. března 2017 Redakce AC24 Ze světa 8123 0
thumbnail
Šéf FBI James Comey řekl ve středu na konferenci o kybernetické bezpečnosti, že nic takového jako soukromí v Americe neexistuje.  Comey promlouvající na konferenci na Boston College konstatoval, že Američané by už měli konečně přijmout, že jejich konverzace a komunikace nemusí zůstat soukromé.  „Nic takového jako absolutní soukromí v Americe neexistuje; není nic, co by se vymykalo dosahu justice,“ vyhlásil Comey.
 

‚Ani komunikace s našimi choti, s našimi duchovními, s našimi advokáty nejsou v Americe zcela soukromé,‘ dodal tento ředitel FBI. 

Comey se pokoušel udělat normální věc z toho druhu masového dohledu, jaký vláda provozuje tak, jak to bylo v posledních několika letech odhaleno dokumenty Wikileaks, kdy poslední z nich byly zveřejněny tento týden. 

Ač Comey říkal, že Američané „mají velice rozumná očekávání o soukromí v našich domovech, v našich autech, v našich zařízeních,“ tak tvrdil, že „za odpovídajících okolností může soudce kohokoliv z nás přinutit, abychom u soudu o těchto velice soukromých komunikacích svědčili.“ 

Comey rovněž tvrdil, že FBI se nepodařilo získat přístup do 43 procent elektronických zařízení, do kterých se tato agentura pokoušela prolomit, a že kvůli tomu nějak není dotčena ta dobrá rovnováha mezi občanskými svobodami a bezpečnostní ochranou. 

„Všichni si ceníme soukromí. Všichni si ceníme bezpečnosti. Nikdy bychom neměli muset obětovat jedno kvůli druhému,“ řekl Comey s dodatkem, „naši otcové zakladatelé uzavřeli tuto vyváženou úmluvu, která tvoří těžiště této naší úžasné země, což trvá už přes dvě století.“ 

Comey během své řeči vyhlásil svůj záměr dokončit své 10 leté funkční období u FBI. „Budete se mnou muset vydržet dalších šest a půl roku,“ řekl této konferenci. 

Comey promlouval na pozadí CIA úniků „Trezor 7“, které odhalují zákulisí technik vládního masového dohledu a toho, že prezident Trump tvrdí, že byl na pokyn Obamovy administrativy odposloucháván. 

Národně bezpečnostní korespondentka Sara Carter ve středu v noci v rozhovoru se Sean Hannity odhalila, že probíhají dvě nezávislá vládní vyšetřování Trumpových serverů. 

„Mluvila jsem s několika hodně vysokými americkými činiteli, a ti to objasňovali. Ti řekli, že to byl příkaz FISA z října, který sledoval vyšetřování celkového ruského hacknutí, ale že když FBI monitorovala server v Trumpově věži, tak ten byl ve skutečnosti umístěn mimo Trumpovu věž. Takže to nebylo podle příkazu FISA. Prováděli normální strategii vyšetřování FBI, která nevyžadovala FISA. Takže vstoupili do tohoto serveru, ale FISA k tomu nepoužili. FISA však použili v říjnu, přesně v tu dobu, kdy běželo toto vyšetřování,“ uvedla Carter. 

„Takže jsou tu teď dvě jednotky tohoto špehování?!“ divil se Hannity. 

„Dvě! Ano! Dvě jednoty, takže to jsou úplně nové důkazy a vzpomeňte si, že jsme si všichni mysleli, a všichni o tom tak referovali, že ten server byl uvnitř Trumpovy věže. Server nebyl podle našich zdrojů v Trampově věži,“ potvrdila Carter. 

Carter rovněž potvrdila, že její zdroje říkají, že FBI během svého vyšetřování nenašla vůbec žádné důkazy o jakémkoliv spiknutí mezi Trumpovou kampaní a ruskou vládou. 

„Ve skutečnosti, když jsme mluvili se svými zdroji, které měly přímý přístup k tomuto vyšetřování prováděnému FBI, tak nenašli ani důkazy spiknutí s generálporučíkem Mikem Flynnem,“ uvedla Carter s dodatkem, „což je zajímavé, protože když ty úniky vyšly najevo, všichni mluvili o Loganově zákonu a všichni to tak viděli… Mysleli si, že to je součást původního vyšetřování ruského hackován a teď prezidenta Trumpa.“ 

 

Zdroj: prisonplanet.com

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor