Rostoucí množství německých důchodců odjíždí na stáří ze své rodné země. Mezi nejoblíbenější místa pro život patří Rakousko a Švýcarsko. Větší zájem ale projevují i o středoevropské země, napsal portál Eurozprávy. (Foto: Wikimedia)
Informace si všiml poslanec Radim Fiala za SPD, který v souvislosti s tím upozornil na blížící se migrační vlnu ze západní Evropy.
V roce 2017 žilo za hranicemi Německa 237 000 německých důchodců, což je meziroční nárůst o 3000, cituje portál německou správu důchodového pojištění.
Ve Švýcarsku žilo v roce 2017 okolo 26 000 lidí, v Rakousku dalších 24 000 lidí. Z mimoevropských zemí jsou nejvíce oblíbené Spojené státy, kde se nachází 24 000 německých důchodců.
Portál říká, že nejvyšší nárůst obliby mezi německými penzisty vykazují země střední Evropy. Největší počet jich žije v Polsku (6567), kde došlo k meziročnímu nárůstu o 5,1 %, následuje Maďarsko (4803) s meziročním nárůstem 7,5 %, třetí je Česká republika (2783) s nárůstem o 5,3 %.
„Musíme se připravit na příliv „uprchlíků", tentokráte ale ne z arabských zemí a Afriky, ale původních Evropanů ze západní Evropy, kteří budou utíkat před islamizací svých zemí s tím spojenou zhoršenou bezpečnostní situací.
Tento trend bude s postupujícím nárůstem muslimské populace na západě kontinuálně narůstat," napsal na svém Facebooku poslanec za SPD Radim Fiala.
Fiala upozorňuje na fakt, že „to vůbec není divu", vzhledem k růstu kriminality, jež je způsobená masovou imigrací. Střední Evropa je zatím bezpečná, proto zde mohou Němci se svým důchodem dobře žít, dodal.
Poslanec dále upozornil na situaci, která začne vznikat poté, co obyvatelé západní Evropyzačnou skupovat nemovitosti na českém území. Podle jeho názoru by bylo řešením zavést zákonný zákaz pro neobčany České republiky nakupovat nemovitosti, aby bydlení pro občany země zůstalo nadále dostupné.
„Když zde budou Němci, Nizozemci, Švédové či další občané islamizovaných zemí západní Evropy skupovat nemovitosti, poroste cena nemovitostí pro české občany. To nesmíme připustit. Již nyní jsou ceny bytů nehorázně drahé. Nemovitosti v Česku zdražují dvojnásobně rychle oproti situaci v celé Evropské unii. Řešení může být v tom, že zákonem zakážeme, aby cizí státní příslušníci v naší zemi mohli kupovat nemovitosti. Též bude nutné zpřísnit i případné udělování trvalého pobytu těmto obyvatelům. Čeští občané nemohou doplácet na to, že občané západoevropských zemí nechali své země zničit masovou imigrací a islámem," prohlásil Fiala.
Zdroj: snews.com