Období po listopadové Sametové revoluci začalo přát „vyvrhelům společnosti“, nikoli ale obyčejným lidem. Frustrovaného dramatika, jehož mýtus je dílem západní propagandy, neměli vládci světa nikdy pustit s moci, píše Lenka Mayerová, její text publikovaly slovenské Hlavné spravy.
Včera, sedmnáctého listopadu, uběhlo 29 let od změn politického uspořádání. „Toto období však začalo přát ne poctivě pracujícím lidem, ale spekulantům a různým gaunerům, kteří byli vyvrheli společnosti už za socialismu," píše Mayerová a dodává: „Z lidí s pochybnou pověstí (veksláků, pasáků, autíčkářů) se během téměř tří desetiletí stali „vážení" občané Slovenska určující směr tohoto státu."
Za velkou událost, která napomohla demoralizaci společnosti, autorka označuje Havlovu amnestii z ledna roku 1990, díky které se dostalo na svobodu velké množství kriminálních živlů.
„Na základě prezidentského pardonu se v rámci Československa dostalo na svobodu více než 23 tisíc vězňů. Nehledě na to, že Havel tvrdil, že to nebude mít vliv na zvýšení kriminality, opak byl pravdou."
Ve svém textu, který je věnován roli Václava Havla v dějinách Československa a jeho vlivu na formování prostředí po Sametové revoluci, autorka píše, že „vládci světa" nikdy neměli vložit Havlovi do rukou moc.
„Mýtus Václava Havla je dílem prozápadní propagandy," myslí si Mayerová. Za prvního „demokratického" prezidenta se nechal zvolit právě bývalými komunisty. Slovo „lež" je to správné slovo, jenž k osobě Havla patří, namísto slova „pravda, které pořád dokola „omílal", dodala.
„(…) Václav Havel figuruje ve spisech KGB jako Xудожник-K1 (Chudožnik K1). Generál Alois Lorenc svého času prohlásil, že se jim tuhle složku nikdy nepodařilo získat a Rusko prostřednictvím šéfa FSB Alexandra Bortnikova uvedlo, že informace o českých politicích z polistopadového období nikdy neodtajní. A tak havlovský kult nadále přežije," píše autorka.
Zdroj: hs.sk