Poděkování čtenářům AC24
5. března 2012 Redakce AC24 Z domova 236025 0
thumbnail
Vážení čtenáři, v dubnu dosáhl nezávislý webový deník AC24 návštěvnosti okolo 15 tisíc denně. Jsme za to nesmírně vděčni, vážíme si vás všech a doufáme, že nám i nadále zachováte přízeň. Dáváme vám zde prostor poskytnout nám zpětnou vazbu, abychom se dle vašich podnětů i nadále zlepšovali. Vaše poznámky, příspěvky posílejte na info@ac24.cz. Zároveň nám dovolte shrnout, proč AC24 vzniklo a jaké jsou naše hodnoty. Česká mediální scéna podléhá propagandě mocenských kruhů, myšlenkové lenosti a zjednodušené představě světa do té míry, že se na stránkách novin a v televizním zpravodajství málokdy dozvíme něco podstatného o dění v dnešním světě, který prochází obrovskou revolucí na všech úrovních.
 

Nechceme stavět svou existenci na kritice kolegů-novinářů, ostatně v redakcích pracuje řada schopných a čestných lidí, ale bohužel celkové vyznění "mainstreamových" médiích je tristní. A proto vzniklo AC24, jako alternativa k oficiální ČT24 a spol. Zkoumáme kriticky události na světové a domácí politické scéně, přemýšlíme, co se děje na pozadí událostí. Dáváme prostor provokativním hlasům. Nabízíme čtenáři prostor k porovnávání a přemýšlení.

AC24 se především domnívá, že je nutné debatovat o současném světě v mnohem širších souvislostech než jen na škále - demokracie-diktatura, pravice-levice, Východ-Západ. AC24 vidí mnohem větší důležitost ve snaze každého jednotlivce hledat vlastní svobodu a odpovědnost, bořit zdi, které jsme si kolem sebe postavili - ať už v osobním životě, v české společnosti nebo v mezinárodním uspořádání. AC24 se nebojí klást si i nepříjemné otázky, které možná boří falešné jistoty kolem nás.

AC24 vyzývá k novému promyšlení politiky jako takové. Je například opravdu systém politických stran a parlamentních voleb jediný možný? Máme věřit všem, kteří říkají, že to je nejlepší uspořádání, které můžeme mít, když po světě roste sociální nespravedlnost a riziko válečných konfliktů? AC24 v žádném případě nevolá po anarchii, odsuzuje nesnášenlivost a násilí, ale zároveň nechce slepě poslouchat mainstream médií politiky a intelektuálních médií, neboť je zjevné, že po devadesátých letech, které proběhly ve znamení vítězství Západu a demokracie, došlo k velkému vystřízlivění.

AC24 tedy podporuje kritické uvažování, osobní svobodu a angažovanost, zkoumání tabu a stereotypů, hledání morálních stanovisek. AC24 nepodléhá spirituálním excesům, ale dává prostor emocím, citům, instinktu, energii, snění, utopiím a všem formám lidské potřeby chápat svět nejen z úzkých racionalistických pozic, které zjevně přestávají mít univerzální platnost.

[quote align="center" color="#999999"]

Líbí se Vám AC24? Podpořit nás můžete ZDE[/quote]

AC24 věří - jako ve slavné básni Johna Donna - "že nikdo není ostrovem sám pro sebe, každý je součástí nějakého kontinentu, nějaké pevniny". AC24 podporuje humanitu, spolupráce, laskavost a toleranci. Věříme, že komunita našich čtenářů se bude rozrůstat, a že nezůstane u pouhého psaní a čtení článků, ale že vzniká prostor pro hlubší spolupráci mezi námi, neboť všichni jsme na Zemi jako na jedné lodi.

Ondřej Geršl, vydavatel AC24

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor