Nikdo si s Ruskem nepřeje otevřenou ozbrojenou konfrontaci, říká generál Petr Pavel
12. dubna 2018 Redakce AC24 Z domova 5208 0
thumbnail
Armádní generál Petr Pavel se dostal na nejvyšší světovou funkci, jakou kdy Čech dosáhl. V současnosti je předsedou Vojenského výboru NATO. V rozhovoru pro časopis Reflex promluvil o několika žhavých tématech. Armádní generál se domnívá, že studená válka, o které politici často hovoří, nenastala. Jde podle něj pouze o určité strategické soupeření.

 

 

„Jistá forma strategického soupeření, až konfrontace, ne ve smyslu vojenském, jen ideovém, ta probíhá. Já bych ten stav ale studenou válkou nenazval, protože má jinou formu," oznámil Petr Pavel.

Z jeho slov také vyplývá, že Rusko je jaderná velmoc, která má velký vojenský potenciál. Také se domnívá, že k vyhnutí konfliktu s Ruskem je nutná komunikace. [quote align="center" color="#999999"]

„Rusko je velká země s velkým vojenským potenciálem a mimořádnou schopností, pokud jde o jaderné zbraně. Nemůžeme vytvořit bariéru mezi námi a Ruskem. Jediná cesta, jak se vyhnout konfliktu a eskalaci napětí, je s Ruskem mluvit," uvedl generál.[/quote]

O vystoupení z EU nebo NATO nechce armádní generál Petr Pavel ani slyšet, podle něj jsou takové návrhy nezodpovědné a riskantní. Budoucnost České republiky vidí jasně v EU a NATO.

„V případě EU si snad každý umí spočítat, jak draze bychom na snahu vystoupit z ní doplatili a jak moc by se snížila naše životní úroveň i perspektiva prosperity do budoucna. Pokud jde o bezpečnost, pak fakt, že NATO je naší bezpečnostní garancí, nejvyšší, jakou jsme kdy měli, těžko někdo zpochybní. Jsem naprosto přesvědčen, že budoucnost České republiky je v EU a v NATO," uvedl nakonec předseda Vojenského výboru NATO.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor