Deník Wall Street Journal otiskl 20. května jízlivý úvodník s názvem „Hillary Clintonová to udělala„. (Foto: Flickr)
Tento úvodník začínal:
„Příběh o spiknutí Ruska a Trumpa v roce 2016 byl špinavý trik na věky věků – a nyní víme, že pocházel z nejvyššího místa – od kandidátky Hillary Rodham Clintonové.“
Redakční článek rychle vysvětloval:
„Takové bylo páteční svědectví manažera kampaně Clintonové z roku 2016 Robbyho Mooka u federálního soudu [ve Washingtonu, D. C.], a i když tato zpráva není překvapením, přesto je bravurní, že v této politické zbrani našla prsty.“
(Rovněž není překvapením, že tištěné vydání deníku The New York Times z 20. května neobsahovalo článek o Mookově svědectví).
Mookovo svědectví zaznělo u soudu s advokátem Michaelem Sussmanem, obviněným ze lhaní FBI, když je upozorňoval na to, že Donald J. Trump se prostřednictvím vazeb na ruskou Alfa Bank spolčil s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
Spornou lží nebylo nepravdivé tvrzení o spojení Trump-Alfa, ale obvinění, že Sussman na tuto záležitost upozornil FBI jako řádný občan, a nikoli jako zástupce kampaně Clintonové.
Jak poznamenal úvodník deníku:
„Prokurátoři tvrdí, že [Sussman] pracoval pro Clintonovu kampaň“.
Redakční komentář zdůraznil: „Sussmanová se v této věci chovala jako agentka,
„Pan Mook uvedl, že paní Clintonová byla o plán [upozornit na vazby mezi Trumpem a Alfou] požádána a schválila ho. Příběh o obviněních banky Trump-Alfa se tak objevil v levicově orientované internetové publikaci Slate“.
Poté deník vysvětlil, jak Clintonova kampaň využila vlastní zprávy o vyšetřování a z ní vzešlého původního článku ve Slate, které obě podstrčila, jako základ pro to, aby tiskem posílala jeden tweet za druhým o zprávě ve Slate, aby o ní chrlila masové zprávy v tisku a přesvědčila veřejnost, že vyšetřování se týká něčeho vážného.
Závěrečné odstavce úvodníku stojí za to ocitovat v plném znění:
Stručně řečeno, kampaň Clintonové vytvořila obvinění Trump-Alfa, nakrmila jím důvěřivý tisk, který toto obvinění nepotvrdil, ale přesto s ním vyrukoval, a pak tento příběh propagovala, jako by šlo o legitimní zprávu. Kampaň také dodala tvrzení FBI, čímž poskytla novinářům další záminku k tomu, aby obvinění prezentovali jako vážná a možná pravdivá.
Většina tisku bude tuto zprávu ignorovat, ale narativ o Rusku a Trumpovi, který paní Clintonová posvětila, zemi nesmírně uškodil. Zostudil FBI, ponížil tisk a poslal zemi na tříleté vyšetřování do nikam. Vladimir Putin se nikdy nepřiblížil k tomu, aby napáchal tolik dezinformačních škod.
Škodu, kterou Spojeným státům způsobila perfidita clintonistů, nelze přeceňovat.
Ono „tříleté vyšetřování do nikam“ představovalo clintonovsko-obamovský pokus o převzetí vlády. (Říkejme tomu kampaň COAT.) Vzhledem k tomu, že republikáni v Kongresu nebyli ochotni zabránit kampani COAT, bylo Trumpově administrativě znemožněno postavit americko-ruské vztahy na racionální, vzájemně výhodný základ, a to do té míry, že pod současným vedením Senátu již není přízrak války s Ruskem nemyslitelnou myšlenkou. Kampani COAT se podařilo udržet ukrajinský hrnec ve varu, přičemž vodu nejprve rozčeřilo Obamovo rozdmýchávání protiruských nálad na Ukrajině, které vedlo k revoluci na Majdanu, jež svrhla legitimně zvoleného ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče.
Politická opozice připravená lhát o Donaldu J. Trumpovi, podporovaná médii připravenými věřit o panu Trumpovi tomu nejhoršímu, nám přinesla současnou realitu, kdy hluboký stát používá NATO jako nástroj k ponížení Ruska a republikánští vůdci v Kongresu jdou vstříc plánům hlubokého státu udělat ze zeměkoule nebezpečné místo s výjimkou globalistické hegemonie.
Většina tisku bude skutečně ignorovat odhalení zdroje nepodložených obvinění ze spolčení Trumpa a Ruska – není náhodou, že New York Times ve svém vydání z 20. května ignorovaly Mookovo svědectví. Je navíc nepravděpodobné, že by se tisk znemožnil lživým informováním o Hillary Clintonové; média naopak nosí své lživé informování o Clintonové a protitrumpovských neototalitářích jako něco, co si zaslouží novinářské pocty.
Ještě nikdy v dějinách této republiky se tolika občanům nedostalo tak špatné služby od tolika „elitářů“ ve vládě a médiích.
Zdroj: americanthinker.com