Vyvrcholení absurdity v umění: tisíce dolarů doslova za nic
3. August 2020 Redakce AC24 Ze světa vyber redakce 168057 1
V moderní liberální kultuře jsme si už zvykli na všelijaké nesmyslné absurdity, které se tváří jako vážné umění. Toto zde však ještě nebylo. Američané prodávají díla, které fyzicky neexistují. (Foto: Facebook)

 
 
loading...
 

V moderní liberální kultuře jsme si už zvykli na všelijaké nesmyslné absurdity, které se tváří jako vážné umění. Toto zde však ještě nebylo. Američané prodávají díla, které fyzicky neexistují.

V New Yorku existuje muzeum neviditelného umění MONA. Ukazuje různé neviditelné umělecká díla, které si máte jen představovat na základě popisů přímo od umělce. Některé neviditelné obrazy a sochy se prodaly za tisíce dolarů.

Například mediální producentka Aimee Davidson zaplatila 10 000 dolarů za obrázek, který nikdy neuvidí. Dílo se jmenuje "Čerstvý vzduch", jeho autorem je James Franco.

Muzeum má oficiální stránku s videem, které se snaží přesvědčit publikum, že některé umělecká díla jsou natolik geniální, že mají právo nezhmotnil se ve fyzickém světě a jsou hodné existovat pouze v představách umělce a diváka. 

Zdroj: zemavek.sk

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
3. August 2020

Predať dielo "Čerstvý vzduch" do myysle kupujúceho za 10 000 dolárov tak to je skutočne ako vytrieskať bezpracne prachy za nič ale o tom je to kúzlo klamu a podvodu na západe.

https://aragonit11.blogspot.com/2020/07/matovic-bez-chrbtovej-kosti-neodstupi.html


00