Výpadek Facebooku ukázal, jak umělá inteligence zajímavě označuje i vaše fotografie
5. July 2019 Redakce AC24 Ze světa 8217 1
Pokud jste ve středu odpoledne zavítali na nějakou populární sociální síť, mohl vás nemile překvapit výpadek , který způsobil například to, že mnohé obrázky nebylo možné načíst. (Foto: Twitter)

 
 
loading...
 

Problémy trvaly několik hodin, než se je podařilo odstranit. Výpadek ale ukázal jednu zajímavou vlastnost Facebooku a to jak umělá inteligence označuje vaše fotografie. Podíval se na to portál The Verge .

Podle CNN výpadek způsobila běžná údržba. Nyní by ale už sociální sítě měly fungovat v pořádku. Technický problém však odhalil jednu zajímavost. Algoritmy umělé inteligence Facebooku totiž každé fotografii přiřazují svůj popis, který uživatelům až dosud zůstával v tajnosti.

Pokud jste si během výpadku prohlíželi své fotografie, namísto vašich záběrů se tam objevovaly pouze popisy. Text tam byl například takový (v překladu z angličtiny): Lidé, kteří tančí, svatba, pes nebo kočka.

Není jasné, zda Facebook nebo Instagram používá tyto popisy na cílení reklam, nebo slouží pouze pro snadnější vyhledávání v obrázcích. V každém případě je ale zajímavé, že sociální sítě o vás vědí toho víc, než si myslíte a tyto značky jsou pak s vámi propojeny.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RA
Renush athans
6. July 2019

social networks should work fine. The technical problem, however, revealed one point of interest. In fact, spades online free Facebook's artificial intelligence algorithms assign a description to each photo that has been kept secret by users.


00