Už může být pozdě. Bolsonaro zvažuje nasazení armády proti požárům v Amazonii
23. August 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 16148 1
Brazilský prezident Jair Bolsonaro zvažuje nasazení armády na boj s rozsáhlými požáry v Amazonii. (Foto: Youtube)
 
 
loading...

 V pátek se před novináři vyjádřil, že se přiklání k takovému kroku. Jednat by v tomto směru měl podle svých slov do několik hodin.

Bolsonaro se díky požárům v Amazonii ocitl pod narůstajícím tlakem ze strany mezinárodního společenství.

Amazonský prales produkuje obrovské množství kyslíku a je považován za klíčový při úsilí omezit globální oteplování.

Francouzská vláda v pátek Bolsonara obvinila z toho, že lhal o svých environmentálních závazcích, a také uvedla, že bude blokovat významnou obchodní dohodu Evropské unie s jihoamerickými státy, z níž by Brazílie měla prospěch.

 

 

Zdroj: channelnewsasia.com

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
23. August 2019

Je to poriadny pošuk už dávno to mali hasiť,

ale dôležitejšie je okrádanie Venezuely a iné kšefty

 

USA kradou venezuelský majetek

Clodagh Kilcoyne 23. 8. 2019 Americká vláda uvalila na Venezuelu nové sankce, jimiž venezuelské vládě zablokovala její majetek, a hrozí sankcemi každému, kdo by s touto vládou chtěl obchodovat. Tento nový nepřátelský krok USA vyvolal přirozeně v Caracasu ostrou reakci. Tyto nové sankce míří na venezuelský majetek, který se nalézá na území USA, a týká se nejen venezuelského majetku vládního, ale i majetku jednotlivých venezuelských občanů a venezuelských společností. Negativně však mají postihnout též země, které s Caracasem obchodují. „Všechen majetek a všechny akcie vlastněné venezuelskou vládou a nacházející se ve Spojených státech... jsou zablokovány a nesmí být přemístěny jinam, či proplaceny, vyzvednuty či jakkoli jinak s nimi nakládáno“ píše se ve výkonném rozkazu podepsaném prezidentem Trumpem. Kteréžto oznámení doprovodil snůškou hrozeb prezidentův poradce pro národní bezpečnost J.Bolton, který mimo jiné uvedl že „kdokoli“ bude obchodovat s prezidentem Madurem a jeho vládou, vystaví se dodatečným sankcím. Oním „kdokoli“ myslel samozřejmě Moskvu, která hospodářsky i vojensky už dlouho s Venezueou spolupracuje. „USA jsou pevně rozhodnuty oddělit Madura od financí a tím ve Venezuele urychlit mírovou demokratickou přeměnu“ řekl Bolton. „A znovu opakujeme Rusku. Nesázejte na špatného koně!“ USA neuznají žádné volby ve Venezuele, dokud tam bude vládnout Maduro, varoval Bolton a dodal, že státy, společnosti i jednotlivci se musí rozhodnout, zda budou obchodovat s Caracasem, nebo Washingtonem. Tento nový agresivní krok USA vzbudil rozhořčenou reakci Caracasu, který jej označil za „ekonomický terorizmus“.“Tyto nové sankce jen formalizují kriminální hospodářskou a finanční blokádu, kterou známe už z dřívějška“, řekl venezuelský ministr zahraničí. „Tohle je však její eskalace, která má znemožnit politický dialog“. Vztahy USA a Venezuely upadají už po dvě desetiletí, ale v posledních měsících, zvláště poté, co předseda venezuelského národního shromáždění Guaido jmenoval sám sebe prozatímním prezidentem Venezuely, přešly do pádu střemhlavého. Vybral a přeložil Lubomír Man

http://www.novarepublika.cz/2019/08/usa-kradou-venezuelsky-majetek.html

https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/druha-istrijska-akcia-v-roku-2019-4-az.html


00