Ukázalo se, že americké nové jaderné bomby jsou vadné
9. September 2019 Redakce AC24 Ze světa 7038 1
Uvedení termonukleární bomby B61-12. generace do provozu musí v USA odložit o rok a půl. Uvádí to Defence News s odkazem na zástupce Národní správy pro jadernou bezpečnost (NNSA). Kromě toho se posunují termíny používání bojových hlavic W88. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

Podle slov novinového zdroje měla být munice uvedena do provozu  v roce 2020, ale zátěžové testy odhalily vady – ukázalo se, že součásti bomby a bojové hlavice dlouho nevydrží.

Náměstek ředitele NNSA Charles Verdon uvedl, že zpoždění se možná podaří zkrátit, protože úřad dostal mnoho nabídek na nahrazení potřebných částí.

Předpokládá se, že zpoždění při uvedení do provozu letecké bomby zvýší náklady na přezbrojení o 7,6 milionů dolarů. To se může stát překážkou v realizaci dalších projektů modernizace jaderného arzenálu.

Testování bomby B61-12

V červenci minulého roku Letectvo Spojených států amerických (USAF) ve spolupráci s Národním úřadem pro jadernou bezpečnost (NNSA) provedlo na strategických bombardérech B-2 Spirit první testy řízené jaderné bomby B61-12.

Dvojí testování bomby bez jaderné nálože proběhlo ve výcvikovém prostoru města Tonopah, ve státě Nevada. Zkouška byla součástí série společných testů, které měly dokázat schopnost letadla dodávat zbraně a nejaderné funkce bomby.

Zaměstnanec Národního úřadu pro jadernou bezpečnost Ministerstva energetiky USA, Michael Lutton, tehdy prohlásil, že kvalifikační letové testy ukázaly, že konstrukce modelu B61-12 splňuje systémové požadavky.

Důkladná modifikace

B61 je hlavní termojadernou zbraní strategických jaderných sil USA. Dvanáctá modifikace bomby se vyvíjí speciálně jak pro strategické bombardéry, tak i pro letadla taktického letectva. Předpokládá se, že B61-12 nahradí atomové bomby 3., 4., 7. a 10. verze, které jsou součástí výzbroje amerického vojenského letectva. Zdokonalen byl trup a zaměřovací systém. Síla bomby zůstala stejná – kolem 80 kilotun.

Předpokládalo se, že novou zbraň začnou američtí vojáci dostávat na jaře 2020 a bude rozmístěna na evropských základnách.

Zdroj: defensenews.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
9. September 2019

zátěžové testy odhalily vady – ukázalo se, že součásti bomby a bojové hlavice dlouho nevydrží.

 

Americký šlendrián.

Nič nevedia poriadne vyrobiť. Za všetko chcú ich firmy strašé prachy a rtobota odfláknutá a dokonca aj pri jadrových zbraniach

https://aragonit11.blogspot.com/2019/09/stvrty-maly-vyjazd-na-istriu-v-roku.html


10