Smrtící droga v Česku má první oběti, děsí i policii: Dvakrát potáhnete a je z vás chodící mrtvola
12. June 2019 Redakce AC24 Z domova neprehlednete videa 91347 3
Dvakrát potáhli, zmodrali a padli na zem. Takto popsal účinek nové drogy, která pronikla už i na Slovensko, ostravský policista. Tomuto svinstvu říkají zombie droga, protože své oběti mění doslova na chodící mrtvoly. Slova známého lékaře Ľubomíra Okruhlici znepokojují ještě víc.

 
 
loading...
 

Před novou drogou varují lékaři i policie. V Ostravě jen za jediný den, v pondělí, jeden muž († 32) zemřel, druhý (36) bojuje o život a chlapec (15) upadl do bezvědomí.

S největší pravděpodobností právě po užití zombie drogy. Podle portálu blesk.cz může být mezi tamními lidmi v oběhu až 6 000 smrtících dávek. Známý odborník, lékař Ľubomír Okruhlica potvdil, že toto svinstvo se dostalo už i na Slovensko.

Zombie droga se rychle šíří - je totiž levnější než kokain, ale na psychiku působí stejně. Jde o syntetický kanabinoid, směs silných chemikálií a nadrcený rostlin, která se obvykle kouří.

Mimořádně nebezpečná je v kombinaci s alkoholem - způsobí vážné zdravotní poškození až smrt. Postrachem je už déle zejména ve Velké Británii, kde ji nazývají spice, tedy koření (tento název používají i naši odborníci). Předpokládá se, že laboratoře na výrobu jsou v Rusku a v Číně, v Evropě se prodává v "bylinkových" obchodech a samozřejmě přes dealery. 

Její účinky jsou však hrozivé. Po užití této drogy pochodují ulicemi "živí mrtví", připomínající filmových zombie. V blízkosti nákupního centra Picadilly Gardens v anglickém Manchesteru není ničím výjimečným vidět postavy s propadlými bledými tvářemi a vytřeštěnýma očima, které se potácejí ulicemi nebo naopak stojí nehybně jako figuríny, jejich vnímání je zcela mimo. Nejen tam.

Podle šéfa Centra pro léčbu drogových závislostí Ľubomíra Okruhlici se zombie droga většinou prodává jako nevinný balíček bylin.

"Jsou však nasáklé nebo smíšeny se syntetickou látkou, která se vyrábí v pokoutných laboratořích. Může tedy obsahovat i velmi nebezpečné látky. Užívali ji i naši pacienti," potvrdil lékař.

Droga obsahuje syntetický kanabinoid, který působí na mozek jako THC (psychoaktivní látka). "Chemické látky jsou tak mnohem nebezpečnější," upozorňuje lékař.

Podle Okruhlici mají s touto drogou větší problém v Česku či Polsku, ale ve střehu je už i Slovensko.

"U nás zatím není známo, že by někdo zemřel, ale vyloučit se to do budoucna nedá," varuje odborník.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RR
radim rulik
12. June 2019
podřadnost západu a psychické poruchy lidí na západě pak vyžadují nějaké drogy, aby utekli od své reality prázdného života ovládáni rozenými psychopaty, politujme je
20
JJ
Jiri Jiri
12. June 2019
Koukám, že to funguje skvěle :-)
01
LL
loz loz
12. June 2019
pro naše chvilkaře je to povinné žrádlo, aby se cítili silní a dosyta se vyjukali..... frown
00
RR
radim rulik
12. June 2019
podřadnost západu a psychické poruchy lidí na západě pak vyžadují nějaké drogy, aby utekli od své reality prázdného života ovládáni rozenými psychopaty, politujme je
+ 2

JJ
Jiri Jiri
12. June 2019
Koukám, že to funguje skvěle :-)
- 1