Slovák natočil zážitek v americkém nemocničním pokoji. Bylo to jako ze sci-fi filmu
2. May 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 14922 4
Zdravotní péče v Čechách a na Slovensku je vyhledávaným tématem. Pacienti jsou nespokojeni nejen s dlouhými čekacími lhůtami u lékařů či nedostatkem odborníků, ale i se špatným technickým stavem a vybavením nemocnic. (Foto: Youtube)
 

 
Loading...

I když člověk celý život pracuje a poctivě platí odvody do pojišťoven, není to zárukou, že se mu dostane adekvátních služeb. Není to tak však vždy a všude na celém světě. O svou zkušenost z USA se podělil i Slovák, jehož bratra operovali v jedné z newyorských nemocnic.

"Skoro 20 let žiji v USA, ale vždy sleduji dění i na Slovensku. Dlouho mě znepokojuje dezinformace, že v USA se nepostarají o pacienta, když nemá žádnou zdravotní pojišťovnu, což vůbec není pravda. V USA se starají o pacienta bez rozdílu na pojištění, pouze bohatí musí platit," tvrdí Slovák.

"Tady je důkaz, jak vypadá nemocniční pokoj, jak se starali o mého bratra, kterému zachránili život tím, že mu dali do srdce pumpu, ze které trčí kabely ven z břicha a jsou zapojeny do počítače, který má nastálo připojen k tělu. Když jde ven, odpojuje se od elektriky a používá baterky, " objasnil Slovák, žijící v USA, s dodatkem, že " za všechno platí státní pojišťovna, která je pro nepracujících zdarma (Medicaid) " .

Podle toho, co uvedl Karol, nejde o péči vyhrazenou pouze pro boháče, ale dostanou se k ní i ti, kteří spadají do zdravotního pojištění financovaného prostřednictvím státních a federálních programů z daní, jakými je i Medicaid. Je však třeba dodat, že například podle údajů z 2007 bylo v USA nepojištěných z různých důvodů stále až 14,8 procenta obyvatel. Nesplňovaly totiž podmínky pro programy pro nejchudší obyvatele a zároveň nebyli schopni či ochotni platit vysoké poplatky za soukromé zdravotní pojištění.

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JJ
Janaz Janaz
2. May 2019
Nech sa nám Karol ozve, keď jeho brat dostane vyúčtovanie.
10
RK
Rudolf Kavan
2. May 2019

" V USA se starají o pacienta bez rozdílu na pojištění, pouze bohatí musí platit,"

 

Tvrzeni je nepravdive. Kdyz nemate pojisteni, tak vam sice osetreni poskytnou, ale pak vam poslou ucet na $100 000. Budou vas soudit, penize vymahat a privedou vas uplne na mizinu.


00
EP
Eduard Piovarči
2. May 2019

Nuž netreba sa čudovať keď z povinného zdravotného poistenia musí modrácka Penta pre seba vytvárať zisk.

Potom nie je na riadne vybavenie nemocníc.

To sú Venezuelské nemocnice lepšie vybavené ako tie naše tu si to možno pozrieť:

https://twitter.com/vladimirpadrino

https://aragonit11.blogspot.com/2018/10/pieskova-sonda-sme-na-konci-12.html


00
BO
Brianna Owen
1. June 2019
Tento rok 2019 byl pro mě tak blažený, že mi Bůh dal důvod žít znovu šťastně poté, co jsem byl po třech měsících zlomen srdce, když mě manžel opomněl a vrátil se do své milenky. Trpěl jsem a prošel všemi druhy emocionálních mučení, protože jsem nemohl dostat žádnou pomoc, aby se můj muž nevrátil, dokud mi neřekl doktor Wealthy mým spolupracovníkem, který mi dal plné ujištění o tom, že mu může pomoci. ke mě. Byl jsem v kontaktu s doktorem Wealthym a poslouchal jsem jeho slova a následoval instrukce, které mi dal. Mohl byste věřit, že se můj manžel vrátil domů během 12 až 16 hodin, jak řekl on a dnes, moje manželství je obnoveno a jsem tak vděčný, vděčný a vděčný Bohu za to, že používal doktora Wealthyho, aby po třech měsících vrátil mého muže zpět zlomené manželství. Je tam někdo, kdo se musí vrátit zpátky do svého milence nebo potřebuje pomoc jakéhokoliv druhu? Pak navrhuji, abyste se s Dr Wealthyem dostali do kontaktu s jeho e-mailovým ID: wealthylovespell@gmail.com NEBO si ho můžete nechat taky na +2348105150446 pro více informací. Bůh vám žehnej, pane
00
JJ
Janaz Janaz
2. May 2019
Nech sa nám Karol ozve, keď jeho brat dostane vyúčtovanie.
+ 1