Pražský imám se přiznal, že financoval islámské bojovníky a je na to hrdý
7. January 2020 Redakce AC24 Z domova 11999 1
Městský soud v Praze dnes zahájil projednání případu bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, jenž je obviněn z podpory islámských džihádistů. Svou vinu Shehadeh nepopíral a prozradil bližší informace ohledně dané trestné činnosti. (Foto: Facebook)

 

 
 
 
 

V listopadu roku 2018 byl bývalý pražský imám Samer Shehadeh, narozený v Praze do palestinské rodiny, zadržen policií v Jordánsku, a nato byl přepraven do České republiky, kde celou tu dobu čekal na líčení.

Kromě Shehadeha obžalobě čelí také jeho devětadvacetiletý bratr Omar a šestadvacetiletá bratrova manželka Fátima Hudková.

Všichni tři členové rodiny jsou obviněni z podporování terorismu a z účasti v teroristické organizaci Fronta an-Nusrá, jež působí v Sýrii.

Bývalý pražský imám Shehadeh je navíc obžalován z finanční podpory teroristických skupin a z organizace přepravy lidi do zahraničí za účelem jejich připojení do teroristických vojenských jednotek. Svou vinu Shehadeh nepopíral, a dokonce odhalil důvod svých skutků.

„Pomohl jsem vycestovat dvěma mužům, jedním z nich je můj bratr. Jeho manželce jsem také pomohl, když se rozhodla za ním vydat. Financoval jsem tyto dva muže, tedy výbavu bojovníka, do čehož spadá i zbraň,“ přiznal se bývalý imám.

Dále Shehadeh prozrazuje, že pro financování terorismu využíval finanční prostředky určené na pomoc zraněným a postiženým v syrské občanské válce.

Dané peníze pocházely z příspěvků muslimů žijících v Česku, ti ale o zneužití těchto prostředků nevěděli. Obžalovaný prohlásil, že veškerá obvinění z podpory terorismu nepopírá a je hrdý, že se na tom podílel.

Současnou syrskou vládu považuje za nelegitimní, jelikož neprosazuje právo Šaría, a to je podle něj hlavní důvod, proč se rozhodl podporovat teroristy.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


LF
Larry Fistingfield
7. January 2020

Celkem nic neobvyklého. Když před lety URNA provedla ozbrojený zásah v jedné z pražských tajných mešit, která vydávala nenávistnou náboženskou literaturu, stěžoval si imám na to, že si její příslušníci nevyzuli boty a tak pošlapali základy islámu, náš ministr vnitra pak vydal nařízení "v mešitách se zouvat"! Za posledního svátku Halál bylo nezákonně poraženo na 10000 kusů skotu a následna krvavá koupel ukazuje, co si tady mohou dovolit. Před 2 lety koupili české lázně za 2 miliardy korun, pozemky Muslimských náboženských obcí v ČR se rozrostly na 2 miliony hektarů. Nemylte se, už dávno tady žije přes 10000 muslimských rodin, infiltrace probíhá skrytě i přes odpor prezidenta, či premiéra!

 


00