Německý odborník: Jsme příliš zranitelní – NATO potřebuje rakety pro ničení ruských velitelských středisek
4. August 2019 Redakce AC24 Ze světa 7732 1
Evropa je příliš zranitelná, protože není schopna neutralizovat „celé spektrum hrozeb“ ze strany Ruska, prohlásil v interview pro Süddeutsche Zeitung odborník Německé společnosti pro zahraniční politiku Christian Mölling. (Foto: Alpena Combat Readiness Training Center)
 
 
loading...

Právě proto musí NATO nejen zdokonalit systém PVO, ale i opatřit si rakety, které by mohly „zasáhnout ruská velitelská střediska“, vyzývá politolog.

Smlouva o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) se už dávno změnila v „makulaturu“, prohlásil v interview pro list Süddeutsche Zeitung odborník Německé společnosti pro zahraniční politiku Christian Mölling.

„Spojené státy už odstoupily od této dohody, protože Ruská federace vyvíjela v průběhu několika let rakety středního doletu a porušovala tím podmínky smlouvy INF,“ tvrdí Mölling.

Jde o ruskou raketu Novator 9M729, která může podle slov německého politologa „za pouhých několik minut zasáhnout všechny evropské metropole bez výjimky“.

„Kontrola zbrojení se nedá provádět osamoceně. Jsou k tomu nezbytné dobré záměry partnerů, a Rusko v současné době nemůžeme být partnerem,“ konstatoval odborník Německé společnosti pro zahraniční politiku.

Ostatně, jak zdůraznil Mölling, hlavní otázka teď spočívá v něčem jiném: Zda se budou Američané a jejich evropští partneři vyzbrojovat „nejadernými, nebo přece jadernými zbraněmi, aby měli možnost minimalizovat ruský zastrašovací potenciál“.

Jde o to, že NATO není zatím schopno neutralizovat „celé spektrum hrozeb“ ze strany Ruska, vysvětlil německý politolog.

„My Evropané jsme příliš zranitelní,“ uznal odborník Německé společnosti pro zahraniční politiku Christian Mölling.

Severoatlantická aliance má podle názoru odborníka „zareagovat v první řadě v oblasti nejaderných zbraní“.

„To znamená, že na jedné straně musíme zdokonalovat systém protivzdušné obrany, abychom měli možnost neutralizovat ruské rakety. A na straně druhé potřebujeme asi i tu útočnou složku: tedy rakety, které by mohly zasáhnout ruská velitelská střediska,“ navrhl německý politolog svůj akční plán.

Zdroj: sueddeutsche.de

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


TF
tomas fuk
4. August 2019
toho politologa by meli zabit za vyzyvani k valce
00