Miliony lidí pijí radioaktivní vodu z francouzských jaderných elektráren
22. July 2019 Redakce AC24 Ze světa 6607 3
Francouzská organizace pro kontrolu radioaktivity zveřejnila zneklidňující prohlášení, že miliony Francouzů pijí vodu kontaminovanou tritiem z jaderných elektráren, uvádí Le Figaro.
 

 
Loading...

Podle odborníků jsou přípustné hodnoty nebezpečných látek ve vodovodní vodě značně nadhodnoceny, což hrozí obzvláště závažnými důsledky pro obyvatele velkých měst v oblastech řek Loiry, Seiny a Vienne.

Ve středu vydala Asociace pro kontrolu radioaktivity v západní Francii (ACRO) prohlášení, že 6,4 milionu Francouzů pije tritiem kontaminovanou vodu, uvádí Le Figaro.

S tímto závěrem přišli laboratorní pracovníci v Herouville-Saint-Clair nedaleko Caen, na základě údajů Ministerstva zdravotnictví.

Asociace zároveň uznává, že „všechny ukazatele jsou v přijatelných standardech 100 Bq/l (becquerelů na litr) stanovených zdravotnickými orgány“.

Podle stanoviska Francouzského institutu pro ochranu před zářením a jadernou bezpečností (IRSN), technické jednotky francouzského úřadu pro jadernou a radiační bezpečnost (ASN), „zdravotní předpis stanoví ukazatel 100 Bq/l pro tritium, které není hygienickým limitem, ale prahovou hodnotou, jejíž překročení znamená další studium radioaktivity vody".

Jak píši francouzské noviny, doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) pro pitnou vodu určují standardní úroveň tritia dokonce 10 tisíc Bq/l.

ACRO se však domnívá, že „neustálá přítomnost tritia ve vodovodech z emisí z jaderných elektráren jasně ukazuje riziko kontaminace jinými radioaktivními látkami na mnohem vyšší úrovni“.

Laboratoř uvádí, že tritium působí jako „varování před nebezpečím“: „když se v případě vážné nehody v jedné z jaderných elektráren na Seině, ve Vienne nebo v Loiře se do vody dostane pouze tritium, tak miliony lidí mohou zůstat bez pitné vody“. 

Na základě údajů ministerstva sdružení sestavilo a vydalo „exkluzivní mapu radioaktivní kontaminace pitné vody ve Francii“, na které je zaznamenáno mnoho zón s „trvalou přítomností tritia ve vodovodech“ v údolích těchto řek.

Tak bylo ohroženo 268 obcí, včetně takových velkých regionálních center jako Orléans, Blois, Tours, Angers, Nantes a 122 komun Ile de France.

Podle asociace dodává jediná úpravna vody v Choisy-le-Roi pitnou vodu 1,9 milionu lidí z 56 obcí na jih a na západ od Paříže. Tato stanice ročně rozesílá 1,3 TBq (terabecquerelů) tritia s průměrem 10 Bq / l, což je 2,5% emisí z jaderné elektrárny v Nogent-sur-Seine.

 Jak poznamenává Le Figaro, v reakci na prohlášení ACRO další veřejná laboratoř pro výzkum atomů odsoudila „banalizaci kontaminace tritiem“. Komise pro nezávislý výzkum a informace o radioaktivitě (CRIIRAD) vyzývá k tomu, aby „nebyly klamány srovnáním s ukazatelem 100 Bq/l nebo horší tzv. regulační úrovní 10 tisíc Bq/l“.

Jak zástupci Komise ve Valencii v dopise ujistili, „úřady připouštějí, že úroveň karcinogenních rizik radioaktivních látek překračujících maximální rozpustnou úroveň chemických karcinogenů je 100krát vyšší“. 

Zdroj: pz.czlefigaro.fr

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
22. July 2019

ACRO další veřejná laboratoř pro výzkum atomů odsoudila „banalizaci kontaminace tritiem“. Komise pro nezávislý výzkum a informace o radioaktivitě (CRIIRAD) vyzývá k tomu, aby „nebyly klamány srovnáním s ukazatelem 100 Bq/l nebo horší tzv. regulační úrovní 10 tisíc Bq/l“. Jak zástupci Komise ve Valencii v dopise ujistili, „úřady připouštějí, že úroveň karcinogenních rizik radioaktivních látek překračujících maximální rozpustnou úroveň chemických karcinogenů je 100krát vyšší“.

To už je horor čo sa deje

Normy zachvíľu budú kryť aj zničujúce dávky svinstiev v pitnej viode.

Kapitalistické normy škodlivín v pitnej vode sú rovnako tichými zbraňami.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/druha-istrijska-akcia-v-roku-2019-4-az.html


00
MM
MatchPrediction MatchPrediction
29. July 2019
Their first test is to go past the group 1 who have definitely the best players from the edges of Europe. Group 2  Cricket Match Prediction needs to strike hard to fall off the triumphant overs against their rival group.
00
PC
probability calc
6. August 2019
In likelihood, the association of occasions, P(A U B), basically includes the condition where any or the majority of the probability calculators occasions being considered happen, appeared in the Venn graph underneath. Note that P(A U B) can likewise be composed as P(A OR B). For this situation, the "comprehensive OR" is being utilized.
00