Knorr kvůli rasismu přejmenuje cikánskou omáčku. Tohle fakt není k smíchu, reagují uživatelé na nový název
19. August 2020 Redakce AC24 Ze světa 11750 1
Německá firma Knorr vyrábějící koření a instantní jídla oznámila, že cikánská omáčka dostane nový název. Odteď se tak bude jmenovat „papriková na maďarský způsob“. (Foto: OTMA, ilustrační)

 
 
loading...
 

Důvodem změny je to, že nynější název byl v poslední době často kritizován za svůj údajně rasistický ráz. Uživatelé na sociálních sítích ale zpochybnili smysluplnost tohoto rozhodnutí.

Současný boj proti rasismu má další oběť. Tentokrát se však nejedná o pomníky, obchody či soukromý majetek, ale o cikánskou omáčku německé firmy Knorr, která je součástí britsko-nizozemské nadnárodní korporace Unilever.

Představitelé této firmy informovali, že rozhodnutí o přejmenování bylo přijato v důsledku kritiky ze strany určitých skupin veřejnosti, které výrobci potravin vyčítaly údajně rasistický název cikánské omáčky.

Je třeba zdůraznit, že tento původní název byl používán více než sto let. Odteď ale již bude historií, jelikož nový název omáčky bude znít „papriková na maďarský způsob“.

Kontroverzní rozhodnutí firmy Unilever vyvolalo živou diskuzi na sociálních sítích. A komentář si neodpustil ani český politik František Matějka.

„Mě by jenom zajímalo, jestli se Němci zeptali Maďarů, jestli je to jako v pohodě. Víte jak… Je divná doba… Tak aby to nemuseli zase za měsíc přejmenovávat,“ poznamenal dotyčný.

I další uživatelé dali najevo, že důvod pro přejmenování omáčky považují za uměle vytvořený a jiní dodávali, že to spíše vypadá jako vtip.

„Tohle už fakt není k smíchu. Ještě v loni jsem tohle viděl jako vtip a už je to tady. Teď už by se měly přejmenovat ty Indiánky na Původní Američánky,“ napsal uživatel Roman Czinege.

Jiný komentující si zase nemyslí, že by takový krok byl vůbec ku prospěchu samotných Romů.

„Je zvláštní, že projevovat vlastní rasismus změnou názvu pokrmu, pojmenovaného podle oblíbeného jídla jednoho etnika, což je v podstatě reklamou tohoto etnika a ukázkou jeho přínosu světové gastronomii, je dnes bráno jako pozitivní. I když to toto etnikum poškozuje,“ sdělil svůj názor dotyčný uživatel.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Ares Mlok
20. August 2020

Cikánská národnost neexistuje.

Romská taky ne, protože při sčítání lidu svorně Cikáni i Romové udávali národnost Jiná...

Dokonce i Ti, kteří se za cikánskou národnost nestydí... či to tvrdí.

Navrhuji omáčku, pečeni i uzeninu Morgošskou - ta nikomu vadit nebude. Taky totiž neexistuje.


00