Íránský útok na tankery? Bylo to jinak! Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propagandu
19. June 2019 Redakce AC24 Ze světa 11100 2
K útokům na tankery v Ománském zálivu se vyjádřil majitel jedné z lodi a japonské ministerstvo zahraničí. USA a Saudská Arábie z útoku obviňují Írán. (Foto: Youtube)

 
 
loading...
 

Jutaka Katada, předseda společnosti, které patří tanker Kokuka Courageous, na tiskové konferenci prohlásil, že podle něj se „nejednalo o časovanou nálož nebo jiný předmět připevněný k lodi“, co způsobilo její poškození.

Řekl, že námořníci viděli „letící objekt“, a označil minový útok za „falešný“.

Japonské ministerstvo zahraničí pak uvedlo, že „pokud má být důkazem to, že Írán má v regionu takové možnosti, tak to platí i o USA a Izraeli“.

Podle něj „vysvětlení USA překročila meze spekulací“.

Zdroj: commondreams.org

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RK
Rudolf Kavan
19. June 2019

Japonské ministerstvo zahraničí: „vysvětlení USA překročila meze spekulací“.

Hmm ...

Mozna v teto souvislosti neuskodi si pripomnet, jak to bylo s tim chemickym utokem v Dume.

 


00
VC
Vítězslav Crha
19. June 2019
No USA dělá vše možné,aby rozpoutali jakoukoliv válku. Totálně utopený stát v dluhové pasti plný zlých a bezcitných politických kreatůr dělá vše možné i nemožné, jen aby vojensko-průmyslový koncern vydělával na zbytek národa. USA se samotné nikdy neuživili samy protože vždy pouze parazitovaly na zbytku světa. Pokud jim táhlo do bot, vyrobili si vždy důvod pro vznik válečného konfliktu. Dnes zrovinka potřebují napadnout Irán, protože ostatní země jsou o dnich již tak zdevastované, že o ně jaksi ztratili zájem. V některých by se museli pustit do ruských základen a to se jim zrovna moc nechce, protože s Ruskem by to bylo asi mnohem horší, než proti zemědělcům ve Vietnamu. Tam dostali na frak za 6 let bojů a s RF by to bylo za pár týdnů. Tak si tak A DOLAR VESELE KLESÁ A KLESÁ. Díky Bohu.
00