Írán se „vysmál“ USA: Obáváme se, že americká loď USS Boxer omylem sestřelila vlastní dron
20. July 2019 Redakce AC24 Ze světa 7241 3
Írán nemá žádné informace o ztrátě dronu, řekl novinářům Javad Zarif, šéf ministerstva zahraničních věcí Islámské republiky.
 

 
Loading...

Americký prezident Donald Trump včera sdělil, že loď US Navy sestřelila íránský dron v Hormuzském průlivu, údajně představující hrozbu americké armádě. Pentagon zdůraznil, že námořníci reagovali v rámci sebeobrany. Podle portálu Military byl dron sestřelen výsadkovou lodí Boxer vybavené nejnovějším systémem Light Marine Air Defence Integrated System (LMADIS) na ničení dronů. Toto zařízení kombinuje optickou a elektronickou technologii s radarovými funkcemi pro detekci, identifikaci a potlačení nepřítele.

Setřelení dronu popřela íránská armáda.

Následně náměstek íránského ministra zahraničí Abbás Araghchi nevyloučil, že Spojené státy, které ohlásily zničení íránského dronu, sestřelily vlastní dron.

„Neztratili jsme žádný dron ani v průlivu Hormuz, ani nikde jinde. Obávám se, že americká loď USS Boxer chybně sestřelila vlastní dron," napsal náměstek ministra zahraničí na Twitteru.

Později, Zarif zveřejnil na Twitteru obrázek mapy světa s zvýrazněnou siluetou Spojených států a Íránu. Hormuzská úžina, označená červenou tečkou, se nachází na jižní hranici Íránu, na opačném konci mapy pak USA. Zpráva je doplněna jednoslovně podtitulem: „Připomenutí" („Reminder“).

Špatné vztahy mezi Washingtonem a Teheránem se zhoršily po 13. červnu, kdy v Ománském zálivu bylo zaútočeno na tankery Front Altair a Kokuka Courageous. Spojené státy za to obviňují Írán a uvedly, že mají v úmyslu chránit svobodu plavby v regionu.

Islámská republika nazvala obvinění neopodstatněnými a rovněž vyjádřila obavy z toho, co se stalo. Připomněla také, že pomáhala při záchraně námořníků.

Koncem června iránská armáda oznámila sestřelení amerického dronu Global Hawk poté, co narušil íránský vzdušný prostor. Ústřední velitelství amerických ozbrojených sil zároveň tvrdilo, že dron byl sestřelen nad Hormuzským průlivem v mezinárodním vzdušném prostoru.

Poté začali USA připravovat reakci na jednání Íránu. Trump napsal na Twitteru, že zastavil úder proti Islámské republice deset minut před startem raket, protože se během konzultace dozvěděl, že během útoku zemře 150 lidí.

Zdroj: pz.cz

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
20. July 2019

Trump hrá len divadielko pre neoconov aby ukázal že vyrovnal skóre:-)

https://aragonit11.blogspot.com/2019/06/prva-istrijska-akcia-v-roku-2019-8-az.html


10
VM
Vladimír Molík
21. July 2019
Všechny války USA začínají tak, že poškodí sami sebe nebo své spojence, a pak údery svedou na své nepřátele, které touží napadnout. - Projděte si laskavě celou historii od vzniku USA a vše vám bude jasné. 
00