Etiopie vysadila přes 353 milionů stromů za jeden den. Pokořila tak světový rekord
30. July 2019 Redakce AC24 Ze světa 8016 0
V pondělí bylo vysazeno více než 353 milionů stromů, čímž byl pokořen dosavadní světový rekord v počtu stromů vysazených za jediný den. (Foto: Youtube)
 

 
Loading...

Ambiciózní projekt etiopského premiéra Abiyho Ahmeda má pomoci s obnovou scenérie této africké země, kterou podle expertů pustoší odlesňování i klimatická změna, informuje agentura AP.

Etiopská mediální společnost Fana Broadcasting Corporate oznámila, že do pondělního odpoledne bylo v zemi vysazeno 224 milionů stromků.

Země tak překonala svůj původní cíl vysadit za jeden den přinejmenším 200 milionů stromů a pokořila také světový rekord, který předtím držela Indie, uvádí agentura DPA.

Kancelář premiéra zveřejnila ještě v pondělí ráno na Twitteru příspěvek, ve kterém napsala, že Etiopie se v tento den pokusí pokořit světový rekord a že si na to vymezila 12 hodin, jejichž odpočet se právě začal.

Pro tuto akci bylo v pondělí zavřených několik škol i vládních úřadů. Samotný premiér Abiy Ahmed vysadil strom ve městě Arba Minch na jihu Etiopie a své spoluobčany vyzval, aby také " vyšli ven a zanechali po sobě vlastní stopu".

Do pondělního vysazování stromů se kromě běžných Etiopanů zapojily také různé mezinárodní organizace či podnikatelská komunita. Jejich cílem bylo mimo jiné překonat rekord 66 milionů stromů, které za 12 hodin během jediného dne v roce 2017 vysadila India.

Premiér ještě v květnu spustil iniciativu s názvem Zelené dědictví, jejímž cílem je od května do října vysadit v zemi více než čtyři miliardy stromů. Místní zemědělské úřady informovaly, že dosud bylo v téměř všech částech této východoafrické země vysazeno přes 2,6 miliardy stromů.

Podle organizace Farm Africa, která se v Etiopii zabývá lesnictvím, jsou dosud zalesněné jen méně než čtyři procenta země. To představuje obrovský pokles oproti 30 procentům, které v Etiopii pokrývaly lesy koncem 19. století.

Jako příčiny rychlého odlesňování této východoafrické země zvyknou uvádět rychle rostoucí populace, potřeba většího množství zemědělské půdy, neudržitelné využívání lesů či klimatická změna.

 

 

Zdroj: theguardian.com

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor