Ať žije pan prezident! Karel Gott promluvil v rozhovoru. Proč to ČT v přepisu rozhovoru vynechala?
15. July 2019 Redakce AC24 Z domova neprehlednete videa 30532 12
Karel Gott oslavil v neděli 14. července 2019 své osmdesátiny. Při té příležitosti poskytl České televizi obsáhlý asi pětadvacetiminutový bilanční rozhovor, ve kterém se hovořilo i československých dějinách a událostech, které zažil během svého života.

 

 
 
 

Moderátor Michal Kubal připomenul zpěvákovi, že zažil na konci války bombardování Plzně, také zažil okupaci v roce 1968, ale rovněž zažil sametovou revoluci.

Jeden ze zásadních momentů pro mnoho lidí byl, v roce 1989, když jste se objevil na balkonu Melantrichu vedle Karla Kryla a spolu jste zazpívali československou hymnu. Pro mnoho lidí to byl symbol, že opravdu je konec komunistického režimu. Bral jste to i vy tehdy, jako ten vzkaz, ano, už nastal čas…?

"Tehdy jsem si to uvědomoval hodně dřív, než se to vše událo. Byl jsem zván třeba do Moskvy na takovou schůzku různých reprezentantů států, národů, kteří v tom národu něco znamenají, básníci, skladatelé, spisovatelé, i lidi z armádních kruhů a ti všichni se v Kremlu dozvěděli, že končí soutěž ve zbrojení s jadernými zbraněmi. No dnes už víme, že to neskončilo, byla to taková hra. Ono skončilo to napětí a zase přišla jiná doba, s jinými problémy, a každý to hodnotí podle své situace, jako mě dnes tady. Já mám to štěstí, že můžu lidi těšit písněmi, nejsem na nikom závislý, nikdy jsem nezpíval něco, co bych nechtěl, žádnou angažovanou píseň, kterou jsem nechtěl, vše tak jak jsem cítil a hlavně upřímně, hlavně přemýšlet trošku o věcech,  s kterou písní v kterém čase a kam přijít."

Na závěr rozhovoru se Karel Gott pochlubil, že k narozeninám dostal mnoho dárků.

"A musím vám říct, že jsem měl slzu v oku, když jsem dostal dneska dopis od pana prezidenta, protože to je prostě dopis od hlavy státu. Čili když on řekne: Jste skutečný umělec, který se rozdává druhým. Je to vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Vydat se třeba i z posledních sil." ocitoval zpěvák z prezidentova blahopřání, aby dodal: " Ať žije pan prezident. Děkuju,“ což Karel Gott pronesl s dojetím.

Celý rozhovor najdete na webu České televize u článku, kterým je přepisem rozhovoruOvšem pozor, u přepisu ovšem nenajdete Gottovo zvolání: Ať žije pan prezident!

Zdroj: pz.cz

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RR
radim rulik
15. July 2019
hehe, tak už jsem se jich pro srandu dotázal, proč to vystřihli udělejte to samé, ať je sranda :) ceskatelevize (tečka) cz/vse-o-ct/kontakty
20
JM
John Maxwell *
15. July 2019
Myslíš že z budu sebezáchovy se K. Gottovi omluví ? laugh ....5 kolona asi ne nemaj na to mozek ...
10
EP
Eduard Piovarči
15. July 2019

Presne tak Karle tvoje písne nešidili

Tak ako to sám spievaš

Tak že prezident sa nehodí do krámu zloduchom:-)

Karel je najväčšia hviezda Československej hudobnej scény ale i tej Európskej i tej dnešnej samozrejme. Mal by dostať Nobelovku za úžasný hlas a piesne ktoré dal svetu.

Vďaka Bohu zaňho.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/druha-istrijska-akcia-v-roku-2019-4-az.html

 


20
JM
john Martin
15. July 2019
I'm exceptionally close in age to you and you fundamentally simply depicted my fantasy trip. This sounds astounding and like Do My Assignment For Me all that I wish I could manage! Happy you had an incredible excursion!
10
MR
Michael Robert
26. July 2019

It is a big pleasure for Karel Gott to receive letter from the president that he is appreciated his efforts and other things I don’t know much Karel but looks like he is a very famous artist in his country and have done lots of things for his country every country has this kind of person who done really good things for nation I am from UKAssignmentTutor and wish him 80th happy birthday.


00
AB
Albert Bravo
1. August 2019
A transcript of John Kasich's meeting with The Washington Post publication board. Republican presidential applicant John Kasich met with web design dubai company The Washington Post article board on April 20.
00
JS
john smith
3. January 2020

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


00
KW
Kate Williamson
2. June 2020
If you ar e a student you may need some help with writing academic tasks from time to time With the help of this professional letter writing service you can achieve all you want according to the requirements and due to the deadlines.
00
RR
radim rulik
15. July 2019
hehe, tak už jsem se jich pro srandu dotázal, proč to vystřihli udělejte to samé, ať je sranda :) ceskatelevize (tečka) cz/vse-o-ct/kontakty
+ 2