„Jste úplný loser!“ vzkázal Trump muslimskému starostovi Londýna. Přišla tvrdá reakce
3. June 2019 Redakce AC24 Ze světa 10036 0
Mluvčí londýnského starosty Sadiqa Amana Khana označil prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, který ostře kritizoval tamního starostu těsně před svým příjezdem do Velké Británie, za „dětinské urážky“. Informoval o tom deník The Independent.
 

 
Loading...

Ještě předtím, než Trump na letišti nasedl do letadla, prohlásil o tamním starostovi, že je „naprostý loser“. K tomu navíc dodal, že práci na svém postu starosty „vykonává strašně“.

„Sadiq Khan, který podle ostatních velmi špatně vykonává funkci starosty Londýna, se uchýlil k hloupým a špinavým trikům ohledně příjezdu amerického prezidenta, tedy nejdůležitějšího spojence Spojeného království. Je to (Sadiq, pozn. red.) úplný loser a raději by se měl soustředit na městskou kriminalitu, nikoli na mě,“ napsal Trump na svém účtu na Twitteru.

V této souvislosti americký lídr dále poznamenal, že mu londýnský starosta připomíná starostu New Yorku Billa de Blasia. Ten podle něj také „pracuje hrozně“.

Prohlášení Trump učinil v letadle, a to těsně před svým příjezdem do Velké Británie. „Přistávám!“ dodal prezident Spojených států amerických.

Mluvčí Sadiqa Khana poznamenal, že se však nejedná pouze o „dětinské urážky, které nejsou hodny prezidenta USA“.

„Sadiq představuje progresivní hodnoty Londýna a naší země... Kdežto Donald Trump je ukázkovým příkladem rostoucí extrémní pravicové hrozby, která ohrožuje základní hodnoty, které vypracovali liberální demokracie za více než 70 let,“ dodal k věci mluvčí.

Sadiq Khan již v lednu roku 2018 prohlásil, že britská premiérka Theresa Mayová udělala chybu, když pozvala Donalda Trumpa, aby navštívil zemi v rámci státní návštěvy.

Trumpova oficiální návštěva Velké Británie

Během státní návštěvy amerického prezidenta ve Velké Británii, která by měla trvat celkem tři dny, se očekává řada společných akcí za účasti Trumpa a členů britské vlády. Na programu je také setkání s britskou královnou Alžbětou II., které má proběhnout v Buckinghamském paláci. Trumpa na dané cestě doprovází i první dáma USA, jeho manželka Melania Trumpová.

Mnohá média však uvádí, že tato Trumpova návštěva bude pro partnerství USA a Velké Británie spíše jakousi zatěžkávací zkouškou než oslavou jejich tradičního „zvláštního vztahu“.

Navíc se objevily informace o tom, že se během Trumpovy návštěvy v ulicích Londýna očekávají také protesty jeho odpůrců.

Zdroj: washingtonpost.com

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor