Huť Liberty, dříve Nová huť, v Ostravě je v insolvenci, skomírá a je reálný i její zánik, což by byla těžká rána pro Ostravu i Moravskoslezský kraj.
V zájmu zaměstnanců, jejichž pracovní místa jsou ohrožena, se vypravili odboráři do Prahy za premiérem. Od odborářů to byl pokus s nadějí, že by stát, jenž je jeden z největších věřitelů, mohl své pohledávky kapitalizovat a dočasně převzít provozování huti, než se najde nový vlastník. Odborářská cesta za Fialou byla však marná ze své podstaty. Jeli za někým, kdo svou politikou kolaps huti způsobil.
I když se současní i předchozí indičtí vlastníci na stavu huti podepsali, hlavní důvod problémů je politika zeleného údělu. Tuto politiku vymysleli v Bruselu v totalitní snaze poručit větru, dešti a tuto politiku převzal v rámci svého bruselského hujerství premiér Petr Fiala. Cílem této politiky, která zdražuje uměle cenu energií a zatěžuje průmysl novou daní ve formě platby za emisní povolenky, je likvidace evropského těžkého průmyslu kvůli ideologii klimatického alarmismu.
Klimatický alarmismus a zelený úděl vedou k hloupým a ničivým důsledkům pro Evropu. Hutní průmysl nemá v Evropě šanci, pokud neodmítneme zelený úděl a politiky, kteří jej u nás či v Bruselu prosazují a podporují. Sebelepší vlastník není schopen udržet na Moravě a ve Slezsku i jinde v Evropě hutě, pokud je bude bruselská věrchuška za pomoci Fialovy vlády cíleně ničit zeleným údělem. Cesta odborářů za premiérem byla cesta k hrobníkovi hutě Liberty.