Každý z patriotických národů Visegrádu teď zažije osekání svého financování regionálního rozvoje z Bruselu, a to asi o jednu čtvrtinu, stanovují nová rozpočtová pravidla Evropské unie, která odměňují přijímání migrantů ze třetího světa.
Když v úterý Evropská komise prezentovala koncept rozpočtu na roky 2021-2027, v němž se navrhuje cosi nazývaného jako Nová Evropa, tak předvedla „drastické“ škrty kohezních fondů pro Střední Evropu, kdy všichni ze skupiny Polsko, Maďarsko a Česká republika zažijí osekání těsně k 25 procentům.
Podle tohoto plánu pozmění Brusel kritéria pro umístění balíku 373 miliard € – zaměřeného na posílení ekonomiky chudších národů – kdy už se to nebude počítat jen z HDP na hlavu, ale více z tzv. evropských „hodnot“ včetně migrační a ekologické politiky.
Polský ministr pro evropské záležitosti Konraz Szymański řekl, že jeho vláda zamítne jakékoliv pokusy o „rozpočtovou revoluci,“ kdy Politico říkal: „Jsme připraveni hledat kompromisy, ale se Střední Evropou se musí zacházet férově.“
K zemím, které budou podle nových rozpočtových plánů po roce 2020 vítězi, patří Itálie, Řecko a Španělsko, které všechny hostí ohromné počty imigrantů, kteří se k nim vlámali přes hranice tohoto kontinentu ve snaze najít si lepší život.
Vůdčí EU figury opakovaně trvaly na tom, že všechny evropské národy musí souhlasit, že ohromnému počtu migrantů ze třetího světa umožní usadit se uvnitř jejich hranic, kdy tvrdí, že právě tohle má být fundamentální hodnota, na které tento blok spočívá.
Tomu odporující Východoevropané ale s nástupem na tzv. multikulturní cestu ve stopách svých Západních sousedů váhají, takže jak německá kancléřka Angela Merkel, tak francouzský prezident Emmanuel Macron v minulosti navrhovali, aby distribuce těch tzv. fondů EU byla svázána s počtem žadatelů o azyl, které tyto země hostí.
Jen pár dnů předtím, než italský prezident Sergio Mattarella šokoval odmítnutím jmenovat populistickou koaliční vládu podporovanou voliči, tak migrační komisař EU Dimitris Avramopoulos prohlásil, že věří, že ač Italové masovou migraci v průzkumech odmítají, tak italské hranice stejně zůstanou otevřené.
S naprostým přezíráním všeobecně rozšířeného hněvu pociťovaného Italy vůči trvajícímu přílivu statisíců Afričanů prohlásil, že migrační politika této země „bude pokračovat po té cestě, po které šla až dosud,“ když trval na tom, že Itálie musí pokračovat v té „velice důležité roli, kterou v Evropě hraje tím,“ že je vstupní branou pro světové migranty.
Friedemann Vogel
Zdroj: breitbart.com