Ruský president Vladimir Putin zahájil proces úplného osvobození Ruska od mezinárodního bankovního kartelu pohřbením dolaru nahrazeného zlatem. S tím, jak je napětí mezi Západem a Ruskem na bodu varu, přistupuje Putin k nezbytným přípravám na osvobození své země ze sevření Rothschildy kontrolovaného bankovního systému.
Thefreethoughtproject.com hlásí :
Rusko není samo – odklon od značně škodlivého Západo-centrického mezinárodního bankovního kartelu směrem k systému méně závislému na ohromných bankovních spiknutích je novým plánem zemí BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika) a jejich spojenců k opuštění všemocného dolaru a k prosazování nezávislosti.
Pro Putina se ten hlavní problém týká Celosvětové mezibankovní finanční komunikace, čili systému SWIFT – který celosvětově umožňuje rychlé a bezpečné finanční transfery – kdy docházelo od Spojených států a jejich spojenců k hrozbám, že ruské banky od něho odříznou.
„Laicky řečeno,“ hlásí Matthew Allen, „SWIFT umožňuje rychlé a (údajně) bezpečné mezinárodní finanční transfery. Až za padesát let budete moci použít debetní kartu Bank of America i na Měsíci (za nízký poplatek 2 000 měsíčňanských rublů), tak to bude protože to umožní buď SWIFT, nebo nějaký mu podobný systém.“
Ekonomové opakovaně varovali před možnou zkázou způsobenou vyloučením Ruska ze systému SWIFT, ale v roce 2014 – když USA na Moskvu opět uvalily sankce – se Putin rozhodl, nedát jim žádnou šanci a začal pracovat na systému, který je daleko méně centralizovaný a zabezpečit tak, jak svou zemi, tak své spojence.
Tvůrce politik Evropské centrální banky Ewald Nowotny v roce 2015 varoval před odříznutím Ruska ze SWIFTU, jako před „velice problematickým, protože by to nejspíš podvrátilo důvěru v tento systém,“ a kdyby k tomu došlo, „mohlo by to mít zhoubný dopad na všechny společnosti, které v Rusku podnikají.“
A tak jsme se dočkali, nedávné zprávy se už chvástají, že jakékoliv snahy vyloučit Rusko ze SWIFT by na finanční situaci této země měly jen nepatrný účinek, když uvádí:
„Pokud by Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční komunikaci (SWIFT) v Rusku zavřela, tak se bankovní systém této země podle guvernérky Centrálního banky Elviry Nabiulliny nezhroutí. Rusko má totiž náhradu.
„Docházelo k hrozbám, že by nás mohli odpojit od SWIFTu. My jsme ale dokončili práce na svém vlastním platebním systému, a pokud by k něčemu došlo, budou všechny operace ve formátu SWIFT uvnitř země nadále fungovat. Vytvořili jsme si alternativu,“ řekla Nabiullina na středeční schůzce s prezidentem Vladimirem Putinem.
„Rovněž dodala, že 90 procent ruských bankomatů je připravených přijímat použití platebního systému Mir, tj. domácí verze systému Visa a MasterCard.“
Zprávy z roku 2016 odhalily, že asi 330 ruských bank zavedlo národní alternativu ke SWIFT, tj. systém SPFS pro transfery finančních zpráv.
Navíc „Moskva s Pekingem udělaly další krok k de-dolarizaci otevřením clearingové banky pro yuany v Rusku. A tento měsíc otevřela Ruská centrální banka svou úplně první zahraniční pobočku v Pekingu, aby umožnila lepší komunikaci mezi ruskými a čínskými finančními úřady,“ hlásí Russia Insider.
„Finanční regulační úřady Číny a Ruska podepsaly série významných dohod, které znamenají novou úroveň finanční kooperace,“ tvrdí Dimitrij Skobelkin, místo-šéf Ruské centrální banky.
Zatímco americké Federální rezervy, Bank of England a další finanční hráči dále obchodují v nefyzických měnách a zvláště se spekulativními futures na kovy a jedou v dalších rizikových praktikách – tak se pro země BRICS i jiné staly významnou prioritou nákupy velkých množství fyzického zlata.
Centrální banky byly obviňovány z různých způsobů manipulace systémem, aby se zajistilo, že dolar zůstane ve finančním vypořádání světa nadále tím hlavním, ale nechuť k tomu narůstala a pro mnoho zemí, co do toho nemají svým Západním patronům co mluvit, se stalo opuštění dolaru takovou prioritou, téměř jako kdyby šlo o něco hnusného.
Iniciativa BRICS za „zřízení nové finanční architektury stanovaná na jejich osmém summitu v říjnu 2016 v Indii se v poslední době dostala do ohniska zájmu. Aby zabránily Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) v různých typech podmiňování půjček a vyřídily dominanci amerického dolaru v globálních financích, tak se očekává, že nové instituce založené BRICS zařídí tu velice potřebnou změnu v globální finanční architektuře. K těmto institucím patří Nová rozvojová banka (NDB), BRICS vedený Zajišťovací rezervní fond (CRF) a Asijská banka investic do infrastruktur (AIIB),“ uvádí nedávná zpráva této aliance.
Kdyby USA přistoupily k vyloučení Ruska ze SWIFTu – nebo kdyby to Rusko udělalo už předem samo – byla by planeta uvržena do ekonomické katastrofy a chaosu. Jak napsal Mac Slavo pro SHTFplan.com.
„Přítomnost Rothschildů v Rusku se dostala pod tlak; neziskovky ze Sorosovy fronty vykopali a teď to vypadá, že jediná všeobecná válka, kterou tito mocenští hráči rozpoutají, bude o dominanci nebo o smrt amerického petrodolaru, který je nakonec pod kontrolou těch samých několika rukou, které kormidlují a kontrolují centrální banky téměř všech světových národů. Jen díky monotónně kradmým praktikám zůstávají tyto aktivity skryty ve stínech.“
Teď to vypadá, že seznam zemí, které zůstávají tvrdohlavě, i když pochopitelně, od současného temného Západního systému centrálního bankovnictví a od jejich miláčka dolaru odpojeny, je podivně podobný seznamu těch zemí, které v současnosti zabředly do vojenského konfliktu, nebo u nich narůstá napětí se Spojenými státy.
Zatímco se Rusko a další národy BRICS chystají na teoretické vyloučení ze SWIFT, tak to vypadá, že v mocenských kuloárech dochází velké transformaci – ale jak se dá očekávat, jakýkoliv mocenský posuv od status quo neproběhne bez povšimnutí.
Slavo ale dává výstrahu: „I přes tyhle ohromné a explozivní změny ve fungování financí, ti, kdo finance kontrolují, jsou si dobře vědomi posuvů, k nimž dochází, a mají pozice na to, aby své páky na lidstvo přeuspořádali tak, aby jich mohly využívat i skrze ten nový systém a přes nová mocenská centra.
„Je kuriózní, že nelze popřít, že Rusko vždy bylo hráčem v tom mezinárodním rámci tak, jak byl postaven. Byli vždy rovnocenným partnerem i v tajných výzkumech a experimentech, a přes veškerou nevraživost s USA, stejně jim hráli svolného tanečního partnera téměř ve všem, co se v uplynulém století dělo.“
Když ale přijde na mezinárodní finance, tak ty předchozí diplomatické koordinace tak moc velký význam nemají.
Putin, stejně jako všichni světoví vůdci, ví, že takové mohutné přesuny moci neprobíhají přes noc – a to ani, kdyby USA a Západ Rusko vykoply ze SWIFTu.
Kdyby k tomu ale došlo, tak je na to Rusko připravené.