„Spoustu vlivu tu mají lidé, kteří jsou ve skutečnosti daleko mocnější než naše vláda samotná“. Bývalý kongresman a libertariánská ikona Ron Paul vyslal v pátek zvolenému prezidentovi Donaldu Trumpovi varování tvrzením, že neoconi a postavy stínové vlády se pokusí o infiltraci do jeho prezidentování a o jeho ovlivňování tak, aby mu zabránili úspěšně dosáhnout změny.
„Bohužel do blízkosti Trumpa se dostává několik neokonzervativců. A pokud od nich začne přijímat rady, tak si nemyslím, že by to bylo dobré znamení,“ řekl Paul opoře RT Peteru Lavellemu.
„Díváme se na prezidenta, díváme se, co řekl, a spatřujeme, co by mohl udělat, když se podíváme na jeho poradce,“ řekl Paul.
„Ale vezmeme-li to dost upřímně, tak existuje vnější zdroj, o kterém mluvíme jako o ‚hlubokém státu‘ či jako o ‚stínové vládě‘,“ varoval Paul.
„Je tu spousta vlivu lidí, kteří jsou ve skutečnosti daleko mocnější než naše vláda samotná, než náš prezident,“ řekl tento kongresman.
„Ano, Trump je chlap, který je velice svůj, daleko více než většina těch, co tam kdy před ním byli. Doufáme, že si bude moci nějakou nezávislost udržet a že půjde správným směrem. Mám ale strach, že spoustu věcí lze udělat tajně mimo kontrolu naší zjevné vláda a mimo zraky většiny občanů,“ hrozil Paul.
Paul se dotkl potenciální možnosti radikální změny americké zahraniční politiky tak, aby byla méně intervencionistická a jestřábí, což je cosi, co on sám už dávno prosazuje.
„Během této kampaně trochu mluvil i o držení se zpátky a o méně konfrontačním přístupu k Rusku a o podobných věcech,“ uvedl Paul.
„Kritizoval spolu s tím některé války na Středním východě. Věří, že bychom měli rychleji hnout s válkou proti ISIS a proti terorismu, aniž by projevil porozumění pro to, co terorismus způsobuje,“ dodal Paul.
Tento bývalý kongresman rovněž varoval, že války a vojenské intervence mohou být občas úřadujícímu prezidentovi vnuceny temnými hráči.
„Občas jsou falešné vlajky a nezamýšlené důsledky mimo kontrolu byť i upřímného prezidenta, který by radši, aby k něčemu takovému nedošlo,“ všímá si Paul.
Paul řekl, že si myslí, že pro Trumpa bude těžké USA vymanit z NATO, jak tento kandidát naznačoval, že by mohl.
„Dostat Spojené státy z NATO, do kterého jsme neměli nikdy vstupovat,“ řekl Paul s poznámkou, že dlouhodobým cílem USA bývalo snažit se nezaplétat se do vojenských a politických aliancí.
„Jsem ohledně dlouhodobého výhledu optimistický, ale v krátkodobé perspektivě to bude binec,“ řekl Paul s dodatkem, že „pro argumentaci, že Trump v tom má šanci na vítězství, jsou podklady chabé.“
Paul rovněž varoval, že Trumpův temperament na mezinárodním jevišti by se neměl brát na lehkou váhu.
„Nerad se nechává něčím vláčet, takže když to bude vypadat, že jsme do něčeho ve světě zatahováni, bude reagovat poněkud reflexivně unáhleně, a nebude zrovna, mouchy snězte si mě, a to by mělo lidem také dělat starosti,“ řekl Paul.
Zdroj: prisonplanet.com