„Medicínská profese se zaprodala farmakologickému průmyslu, a to nejen co se týče praktické medicíny, nýbrž i co se týče její výuky a výzkumu.“ Mnozí by mohli říci, že doktoři zachraňují životy a pomáhají zvýšit průměrnou délku života, tak tomu ale není. Samozřejmě, že tu a tam životy zachraňují, ulevují ale skutečně od utrpení? Pacienti přijímají, co doktoři řeknou, ale neuvědomují si, že ač doktoři mají hlubokou znalost chorob, vědí jen velmi málo o lécích, které předepisují.
Arnold Seymour Relman (1923-2014), harvardský profesor medicíny a bývalý šéfredaktor New England Medical Journal, řekl :
- „Medicínská profese se zaprodala farmaceutickému průmyslu, nejen co se týče praktické medicíny, nýbrž i co se týče její výuky a výzkumu. Akademické instituce v této zemi se propůjčily k tomu, aby se staly placenými agenty farmaceutického průmyslu. Myslím, že je to hanebné.“
Farmaceutický průmysl je po celém světě tím nejdominantnějším medicínským průmyslem, jelikož panuje domněnka, že poskytované léky zajišťují člověku rychlou úlevu od útrap a hrozeb, i přes skutečnost, že každý rok tisíce lidí zemřou právě na používání předepsaných léků.
Podle nové studie má téměř 80 procent meta-analýz nějaký druh vazby na průmysl, ať už přes sponzorství nebo přes honoráře za projevy, výzkumné granty a podobné věci, což opět vede ke skutečnosti, že ač mohou léky někomu pomáhat, když mu poskytují určitou úlevu nebo snižují bolest, tak mohou ale způsobit i značné škody.
Tyto léky mohou rychle ulevit od akutní bolesti a trápení. Ale při léčení chronických chorob představují závažný problém. A tak, ač ulevují od chorobných stavů, mohou se přitom vyvinout další abnormální psychologické a patologické problémy. Vedlejší účinky léků jsou v rozsahu od mírných dopadů jako únava a zácpa, až po závažné vedlejší účinky jako sebevražedné myšlenky, nespavost, kóma, těžké infekce atd.
- „Jakoukoliv drogu způsobující více vedlejších účinků než přínosů bychom už neměli nazývat lékem. Spíše by se měla nazývat jedem.“
Zde spoluzakladatel Cochrane Collaboration (nejpřednějšího světového orgánu vyhodnocování medicínských důkazů) Dr. Peter Gotzche mluví o antidepresivech, neboť v současnosti promlouvá, aby svět upozornil na fakt, že vedlejší účinky spojené s některými farmaceutickými drogami po celém světě zabíjí spoustu lidí. Podle jeho výzkumů jen ve Spojených státech každý rok na vedlejší účinky korektně předepisovaných a užívaných léků zemře 100 000 lidí. Vydal už mnoho studií objasňujících skutečnost, že antidepresiva u lidí ve značné míře vyvolávají škodlivé účinky.
V kontextu antidepresiv je nedávným příkladem studie výzkumníků z Nordic Cochrane Centre v Kodani vydaná v British Medical Journal. Ta konstatuje, že farmaceutické společnosti nezveřejňují veškeré informace týkající se jejich zkoušek léčiv.
Tmang Sharma, PhD student na Cochrane a vedoucí autor této studie uvedl:
- „Zjistili jsme, že mají spoustu dodatků, které jsou dostupné jen na žádost úřadů, ale úřady je nikdy nevyžadovaly. Mám už ve skutečnosti trochu strach, jak až zlá by se ta situace mohla ukázat, kdybychom měli kompletní data.“
Není to poprvé, kdy farmaceutické společnosti vyjevují o testech svých léků jen polovinu pravdy, aby dostaly antidepresiva do regálů lékáren. Existuje spousta dalších příkladů, na nichž můžeme vidět, jak ty drogové společnosti své léky rozprodávají na základě celých balíčků lží a polopravd.
Zdroj: trueactivist.com